Під час проведення координаційної наради прокурор області Ю.Голуб відмітив, що незважаючи на зменшення рівня злочинності на Хмельниччині на 11,5%, досі криміногенна обстановка залишається напруженою. Дещо збільшилась кількість зареєстрованих злочинів у Білогірському, Волочиському, Славутському районах та м.Хмельницькому. у девяти районах області майже на 3% відбувся ріст злочинності серед неповнолітніх.
Хоча й поменшало фактів спричинення тяжких тілесних ушкоджень, розбоїв, грабежів, але значна їх частина залишається нерозкритою. Загалом розкрито на сьогодні лише половина усіх злочинів, 400 осіб, які ухиляються від слідства і суду, перебувають у розшуку. Ще не викоренено приховування правоохоронними органами злочинів шляхом незаконної відмови у порушенні кримінальних справ. Прокурорами виявлено і поставлено на облік 34 незареєстрованих кримінально-караних діяння.
Ю.Голуб звернув увагу керівників управлінь МВСУ, СБУ, ДПС в області на недостатню протидію незаконному обігу наркотичних речовин, злочинам у сфері економіки, при використанні та наданні у власність земель, відмітив послаблення у боротьбі зі злочинами в сфері службової діяльності та грального бізнесу. Упродовж минулого та поточного років до суду спрямовано 67 кримінальних справ з ознаками корупції, але діяльність на цьому напрямі підрозділів УМВС та УСБУ в області, як зауважив заступник прокурора області В.Шаравара, не ефективна, бо ними цьогоріч не спрямовано до суду жодної такої справи. Викликає зауваження робота спецпідрозділів у виявленні корупційних діянь серед державних службовців вищих категорій.
Крім того, існує проблема тривалого розгляду судами адміністративних справ про корупційні правопорушення. Тому разом з присутніми представниками апеляційного суду області учасники наради намагались виявити причини такого стану та проаналізувати судову практику з цих питань.
Незадовільно оцінив прокурор області й організацію профілактичної роботи правоохоронців з попередження рецидивних злочинів, яких вчинено майже в півтора рази більше, ніж за три місяці минулого року. Такої ж оцінки, на переконання Ю.Голуба, заслуговує і відшкодування збитків, завданих злочинами – їх у справах відшкодовано лише 45%.
Заслухавши звіти окремих представників правоохоронних органів та враховуючи вимоги Генерального прокурора України В.Пшонки щодо постійного підвищення рівня та якості координаційної діяльності правоохоронців у протидії злочинності, на нараді розроблено заходи, спрямовані на покращання захисту конституційних прав громадян й інтересів держави від злочинних посягань.
Прес-служба прокуратури Хмельницької області