Сплачувати за послуги – обов’язок кожного!

http://homeweek.ru/images/themes/kvartplata.jpg Аналіз стану розрахунків мешканців міста за спожиті від початку поточного року комунальні послуги, проведений департаментом економіки міської ради, свідчить, що не всі хмельничани свідомо ставляться до обов’язку вчасно сплачувати за звичні зручності: воду, тепло, обслуговування житла тощо.

Заборгованість жителів міста за всі види житлово-комунальних послуг станом на 1 жовтня 2013 року становить понад 26,6 млн. грн.

Не може не турбувати також той факт, що останнім часом спостерігається негативна тенденція щодо розрахунків за спожиті житлово-комунальні послуги. Так, лише від початку поточного року цей показник зріс на майже 31 тис. грн.

Найгіршою є ситуація із розрахунками за послуги ЖЕКів — їм жителі обласного центру заборгували близько 7,5 млн. грн., порівняно із початком року заборгованість зросла на понад 1,9 млн. грн.! Найнижчий відсоток проплат за вересень у ЖЕКах: №1-93,4%, № 5-94,9%, №6-94,6%, №7-95,9%.

Незважаючи на низку позитивних напрацювань та жорстких заходів, вжитих до злісних боржників міським комунальним підприємством “Хмельницькводоканал”, борг населення перед підприємством за січень-жовтень зріс на понад 732 тисячі гривень. Заборгованість населення за послуги водопостачання та водовідведення станом на 1 жовтня 2013 року складає близько 5,6 млн.грн. Рівень проплати хмельничан за цей вид послуг за січень-вересень ставить 97,8 %.

Хоча теплопостачальним підприємствам міста вдалося скоротити заборгованість порівняно із початком року на понад 2,8 млн. грн., на 1жовтня вона становить 11,8 млн. грн.

За вивіз твердих побутових відходів рівень оплати мешканців міста за вересень складає лише 98,9 %. Загалом на початок жовтня хмельничани заборгували ХКП “Спецкомунтранс” майже 1,7 млн.грн. Від початку року заборгованість збільшилась майже на 182 тис.грн.

Негативний досвід інших українських міст мав би стати для хмельничан певною засторогою – якщо хочемо отримувати послуги від комунальників, зобов’язані вчасно платити за ці послуги.

Нині ж ситуація досить непроста. Якщо така тенденція збережеться, тоді й хмельничанам доведеться розпрощатися із звичним комфортом.

Зважаючи на це, міська влада закликає хмельничан усвідомити, що від вчасності та повноти оплати за спожиті комунальні послуги багато в чому залежить якість та повнота надання цих послуг, якісна робота житлового господарства міста в осінньо-зимовий період. Детальний аналіз розрахунків мешканців обласного центру за житлово-комунальні послуги станом на 1 жовтня 2013 року.