https://moyagazeta.com/

Сигналізація від Держслужби охорони – надійний захисник вашої оселі від злодіїв

Грати на вікнах, броньовані двері з новітніми замками не захистять оселю від „кваліфікованого” злодія, який на кожен замок підбере відповідний ключ.

Як і від кого захищати своє майно радили під час спільного брифінгу для представників ЗМІ начальник Управління карного розшуку Віктор Іванович Кіс та заступник начальника Управління Державної служби охорони при УМВС України в Хмельницькій області Анатолій Йосипович Гонгало.

– Лише упродовж перших двох місяців 2013 року на Хмельниччині зареєстровано 103 квартирні крадіжки і третина з них вчинена шляхом проникнення у квартиру за відсутності господаря, – повідомив Віктор Кіс. – У житла громадян злодії пробираються різноманітними способами, серед них найбільш поширений у даний час – злом серцевини замка та використання відмичок.

Як повідомив начальник Управління карного розшуку при УМВС України в Хмельницькій області, злочинці, як правило, до квартирної крадіжки готуються завчасно. Для цього вони збираються інформацію про об’єкт, оглядають місце, з’ясовують розпорядок дня осіб, які проживають в помешканні. Окрім того, спостережливий власник квартири самостійно зможе визначити чи оселя „впала в око” злочинцеві. Якщо біля дверей закріплені нитки, а в замку сірники – це перший „дзвіночок” для господаря, що його помешкання може стати наживою для „домушника”.

Також правоохоронці застерігають не відчиняти двері незнайомцям, особливо смуглявої зовнішності. Вони, як правило, є причетними до більше як половини крадіжок з помешкань громадян шляхом „вільного доступу”. Такі особи зазвичай проникають до помешкання групами (до семи-восьми чоловік) під приводом попити води, перев’язати рану або ж переповити дитину. При цьому злодійська група створює в квартирі шум, штовханину, плутанину, а безпосередній виконавець в цей час непомітно викрадає гроші та невеликі, але дорогі, речі. Варто зазначити, що останнім часом особи смуглявої зовнішності проникають в квартири та будинки під виглядом соціальних працівників і під різними приводами у стареньких забирають останні збереження. Як зазначили під час брифінгу представники правоохоронних органів, певна складність розкриття крадіжок з квартир обумовлюється тим, що значну їх частину, а це 77,3% скоюють злодії-одинаки.

Виявляти таких злочинців надзвичайно важко, оскільки розраховувати на оперативну інформацію про них тут не доводиться. Проте й одинаки уразливі, коли справа доходить до збуту викраденого. Для цього їм необхідні посередники, яких вони, зазвичай, відшукують серед тих, хто знаходиться у полі зору міліції через свою поведінку або ж спосіб життя.

Проте відшукати вкрадені цінні речі, а тим більше повернути власникові гроші практично неможливо. За кілька днів все накрадене злочинці швидко продають по ціні набагато менше, аніж воно коштує, а гроші витрачають на свої потреби – алкоголь, наркотики та розваги. Тому, аби не стати жертвою квартирного крадія, найкращий спосіб, як вважають спеціалісти, обладнати помешкання охоронно-тривожною сигналізацією.

За останні три роки жодна з домівок, що охороняється Державною службою охорони, не була пограбована, – підкреслив заступник начальника Управління Державної служби охорони при УМВС України в Хмельницькій області Анатолій Гонгало. – Тому щороку кількість бажаючих здати своє житло під охорону ДСО зростає. Люди довіряють держслужбі охорони своє помешкання, а ми на високому рівні забезпечуємо надійний захист майнових інтересів громадян.

Анатолій Гонгало розповів представникам мас-медіа про найновіші розробки в галузі охорони об’єктів нерухомості.

– За зверненням громадян фахівці технічної служби ДСО, проаналізувавши всі чинники, що так чи інакше впливають на безпеку, визначають оптимальний кількісний та якісний перелік охоронного обладнання та встановлять його у помешкання громадян, – повідомив заступник начальник УДСО при УМВС в області. – Монтаж, наладка та підключення до пульту централізованого спостереження здійснюється протягом 1-3 діб залежно від обраного типу обладнання.

А для того, щоб хмельничани активніше зголошувались на охорону власного помешкання Державна служба охорони пропонує їм п’ятдесятивідсоткову знижку на монтажні роботи по встановленню охоронної сигналізації. Скористатися такою пропозицією зможе кожен бажаючий з 15 травня до 15 червня в ході Всеукраїнської соціальної акції „Квартира під охорону”.

Щоб отримати додаткову інформацію або замовити послуги Держслужби охорони необхідно зателефонувати за безкоштовним номером телефону: 0 800 502 220 чи 0 800 211 000 або ж звернутися за адресою м. Хмельницький, вул. Тернопільська, 6/1, Управління Державної служби охорони. – Краще витрати один раз гроші на охорону власного будинку, ніж постійно жити в страху, що тебе можуть обікрасти, – наголосив Анатолій Гонгало.

АЛЬОНА ШИБУНЬКО,

УДСО при УМВС України в Хмельницькій області