https://moyagazeta.com/

У школах Хмельницького встановлено 19 профорієнтаційних терміналів

Згідно з планом заходів у всіх загальноосвітніх навчальних закладах міста постійно проводиться робота щодо організації профорієнтаційної роботи в навчально-виховних закладах обласного центру.
В кожному навчальному закладі обладнано інформаційні куточки “Обери свою майбутню професію”, “Навчальні заклади міста”. Шкільні бібліотеки організували виставки тематичної літератури з докладною інформацією про різні навчальні заклади, робітничі професії. Традиційними стали проведення батьківських лекторіїв та батьківських зборів з метою ознайомлення з сучасним ринком професій.

Відповідно до Програми “Основні орієнтири виховання” проводяться виховні заходи за напрямком “Ціннісне ставлення до праці”. У період від березня до травня цього року відбулися зустрічі з представниками навчальних закладів міста та України.
Навчальні заклади мають напрацьований позитивний досвід. Наприклад, класні керівники 9-их класів НВО №5 протягом двох років працюють над профільним проектом “Ким я хочу бути”. Метою проекту є:
– інформування учнів про світ професій взагалі і про обрану зокрема;
– надання можливостей школярам об’єктивно перевірити свої здібності та уміння за допомогою діагностичних методик;
– формування вміння порівнювати свої здібності з вимогами, необхідними для набуття конкретної професії, складати на цій основі реальний план оволодіння професією.
В місті надаються адресні профорієнтаційні послуги учням з особливими потребами з урахуванням ступеня втрати їх здоров’я.
Під час літньої навчально-виробничої практики в загальноосвітніх навчальних закладах проводяться:
– зустрічі учнів з передовиками виробництва;
– профорієнтаційні декади, тижні;
– профдіагностичне обстеження учнів на предмет допомоги у виборі професії, виховання у школярів активної позиції в професійному самовизначенні;
– інформаційно-роз’яснювальна робота з батьками учнів щодо важливості вибору конкурентоспроможних професій.

Для проведення комплексної профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю з використанням сучасних інформаційних засобів та задоволення потреби ринку праці у кваліфікованих робітничих кадрах станом на 1 червня п.р. у 19 загальноосвітніх навчальних закладах міста встановлені та діють програмно-апаратні комплекси “Профорієнтаційний термінал” Це дає можливість ліпше інформувати учнів та їх батьків у правильному виборі професії.
Професійною та допрофесійною підготовкою у Хмельницькому навчально-курсовому комбінаті охоплено 1150 учнів із 17 загальноосвітніх закладів міста.

Профорієнтаційна робота в закладі проводиться за такими напрямками: навчально-методична, профорієнтаційна робота з учнями 8-11 класів, робота з батьками, з навчальними закладами, підприємствами, громадськістю.
Враховуючи потреби місцевого ринку праці в робітничих кадрах та відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки України в комбінаті здійснюється професійна підготовка учнів 10-11 класів за спеціальностями: “Оператор комп’ютерного набору”, “Кухар”, “Швачка”, “Слюсар із ремонту автомобілів”, “Секретар керівника”, “Водій автотранспортних засобів категорії С”.
Для педагогічних працівників у закладі систематично проводяться науково-практичні семінари. Для школярів загальноосвітніх шкіл на базі Хмельницького міського навчального-курсового комбінату щорічно проводяться загальноміські заходи:
– екскурсії на виробництво;
– 17 березня 2010 року – відбувся “Ярмарок професій”, у якій взяло участь коло 800 учнів;
– 15 травня 2010 року відбувся “День відкритих дверей комбінату” для учнів 9-х класів та їх батьків;
– 21 березня пройшов конкурс “Кращий за професією” серед учнів 11-х класів;
– 14 травня 2010 року спільно з працівниками міського центру зайнятості відбувся профорієнтаційний захід для учнів 10-их класів СЗОШ №20, СЗШ №23, СЗШ №31 “Турнір знавців професій”.

Для відстеження подальшого працевлаштування та навчання випускників, управлінням освіти щорічно, станом на 15 вересня, подається звіти навчальних закладів про охоплення випускників 9-х класів повною загальною середньою освітою та продовженням здобуття освіти і працевлаштування випускників 11-х класів.
 

Автор: УВІП