https://moyagazeta.com/

СИТУАЦІЯ З МОЛОКОМ ЗАГОСТРЮЄТЬСЯ

Як показало розслідування Відділення, у червні 2009 року за 1 кілограм молока базової жирності товариства платили 0,99 грн., у липні – 1,00 грн., при цьому зміна закупівельних цін відбулася одночасно.
«Одночасне зниження цін мало місце при незмінності пропозиції продавців молока. Така поведінка суперечила об’єктивно обумовленій ринковій поведінці, оскільки в умовах конкуренції на ринку молока коров’ячого незбираного для промислової переробки, що закуповується у населення Старокостянтинівського району, не існувало об’єктивних причин для одночасного зниження та утримання на однаковому рівні закупівельних цін на сировину. Товариства мають різні обсяги реалізації продукції, та й види їх продукції є різними. Економічного обґрунтування одночасного зниження закупівельних цін на молоко надано не було, – прокоментував ситуацію голова Відділення Віталій Олуйко. – Наслідком схожої поведінки стало обмеження вибору здавачів молока між молокопереробними підприємствами за ціновою пропозицією. Враховуючи, що ринок молока для промислової переробки, що закуповується у населення, є ринком, який має велике соціальне значення у державі, ми і надалі з пильною увагою спостерігатимемо за цим ринком. За обсягами виробництва молока Хмельницька область входить в п’ятірку найбільш потужних областей України. При цьому 80% молока, що виробляється на території області, заговляється від індивідуальних господарств населення».
7 червня 2010 року Відділення розпочало розгляд справи відносно ДП „Старокостянтинівський молочний завод” за дії, які полягають у застосуванні різних закупівельних цін за 1 літр молока базової жирності.
У 2009 році територіальне відділення розглянуло 2 справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій на ринку молока для промислової переробки. Загальна сума накладених штрафів склала 72,0 тис. грн.

Прес-служба АМКУ