https://moyagazeta.com/

«92 % тролейбусів Хмельницького відпрацювали свій строк» – директор “Електротрансу”

Володимире Ярославовичу, як живе сьогодні “Електротранс”? Невже справді ситуація безнадійна?

Знаєте, колись у таких випадках казали: “Чутки про нашу смерть занадто перебільшені”. А якщо без жартів, то аналіз праці колективу тролейбусників свідчить про нашу напружену й стабільну працю. І хто б що не говорив, ми виконуємо свою головну функцію – здійснюємо пасажирські перевезення мешканців та гостей нашого міста, намагаємось поліпшувати умов обслуговування на міських тролейбусних і автобусних маршрутах, задовольняти потреб громадян та вдосконалювати маршрутну мережу.

Зрозуміло, що дається це непросто. Ми не можемо, як приватники, відмовляти в перевезенні пільгових категорій пасажирів, не маємо права нарікати на нерентабельні маршрути, на пасажирів, які не бажають платити за проїзд… Ми просто працюємо.
Судіть самі, нині комунальне підприємство “Електротранс” забезпечує пасажирські перевезення тролейбусами і автобусами в обласному центрі та нараховує:
 125 пасажирських тролейбусів і 5 спеціальних тролейбусів,
 32 пасажирських автобуси,
 30 одиниць спеціальної техніки.
Ми обслуговуємо:
 10 тягових підстанцій,
 понад 193 км контактної мережі (в один провід),
 83,2 км кабельних мереж.

Звичайно, клопотів вистачає. Із згаданих 125 тролейбусів 115 або 92 відсотки вже відпрацювали свій нормативний строк. Тобто, парк потребує оновлення і міська влада, по можливості, робить все, щоб купувати нові транспортні засоби.
За рахунок міського бюджету в 2007 році для тролейбусників придбано п’ять нових автобусів типу БАЗ та п’ять автобусів І-VАN, в березні минулого року за рахунок коштів співфінансування державного і міського бюджетів отримано 2 нових тролейбуси Е-187 “Дніпро”. В серпні 2008 року придбано 2 нових низькополих тролейбуси моделі “Богдан” Т-602, того ж року за рахунок міського бюджету придбано вісім автобусів “Богдан”.

Всього з міського бюджету за два останніх роки для придбання нових автобусів виділено п’ять мільйонів вісімсот п’ятдесят вісім тисяч гривень.
Цьогоріч складно розраховувати на подібні придбання – дається взнаки криза. Попри все, ми живемо й розвиваємось.

Кажуть, що у ваших працівників найнижчі заробітні плати…

Я мрію про ті часи, коли працівники підприємства отримуватимуть зарплати, що дозволятимуть їм, як кажуть, ні в чому собі не відмовляти. Але ми живемо в суспільстві, де мало людей задоволені рівнем фінансового забезпечення. Все пізнається в порівнянні. Щоб багато не говорити, приверну увагу до таблиці…
Отже, щодо середньої заробітної плати слід зауважити, що серед 10 комунальних підприємств України, які надають послуги з перевезення пасажирів електротранспортом у працівників “Електротрансу” за І півріччя 2009 року вона є найвищою, в тому числі, у водіїв:
 

А цю зарплату ви вчасно виплачуєте? Дехто стверджує про тримісячну заборгованість…

Дуже напружена ситуація із виплати зарплат. Ми є заручниками державного бюджету. Станом на 1 липня ц. р. заборгованість держбюджету склала 578,6 тис. грн. В липні сплачено 60% зарплати всім працівникам підприємства. На той же період заборгованість із заробітної плати становила 427 тис. грн.
Однак, ця заборгованість була погашена повністю до 10 липня 2009 року. На сьогоднішній день заборгованості по заробітній платі за червень немає.

На 1 серпня заборгованість держбюджету в межах бюджетних призначень склала 926,5 тис. грн. Обсяги виконаних робіт з перевезення окремих категорій громадян за 7 місяців 2009 року становлять 9547,3 тис. грн. Фактично з держбюджету сплачено 4280,3 тис. грн. за поточний рік, або 44,8% до загальних обсягів перевезень. Якби ж нам відшкодовували все що належить, клопотів з виплатою зарплат не було би.
Хоча повторюю, заборгованість за червень ми погасили.

Щодо вартості проїзду в тролейбусі… Як ми тут виглядаємо фа тлі України?

Серед інших міст України вартість разового квитка на рівні 0,75 грн. тримається в Херсоні, Чернівцях, Івано-Франківську, Луцьку. В Рівному, Черкасах піднято до 0,80 грн. у червні 2009 року; по 1грн. – в Житомирі, Чернігові з липня 2009 року, Вінниці – з квітня 2009 року.
Ми серйозно відстежуємо тарифну політику в державі і намагаємось не робити різких та невиправданих рухів. Перш ніж підвищувати тарифи, маємо все дуже-дуже ретельно зважити…


 

Чи вживаєте якихось заходів для економії ресурсів?

Звичайно вживаємо. Наприклад, у літній період значно скорочується пасажиропотік. У зв’язку з цим, для зменшення витрат підприємства, ми прийняли рішення оптимізувати маршрути та скоротити випуск тролейбусів і автобусів.
Не секрет, що відбувається деяке скорочення чисельності працівників, але це не стосується робочих спеціальностей. Здійснюємо автоматизацію та оптимізацію роботи фахівців і спеціалістів, переглядаємо інтенсивність праці.

Через економічну кризу та відсутність коштів у бюджетах різних рівнів підприємство вимушено було в січні – липні (крім березня) працювати за скороченим режимом роботи. Це дало змогу зекономити 376,6 тис. грн. Крім того, надавались відпустки без збереження заробітної плати (тут сума економії склала 151,7 тис. грн.)… Скоротився випуск спецтранспорту (економія 64,7 тис. грн.), зменшені та скасовані низка доплат до заробітної плати (економія 161,2 тис. грн.), скорочені 28 останніх обертів на тролейбусних маршрутах (економія 203,6 тис. грн.), скорочена кількість автобусів на маршрутах №3 (1), 6А (2), 11 (1) (економія 204,4 тис. грн.). Загальна сума економії за 6 місяців 2009 року становить 1162,2 тис. грн.

Дякуємо за розмову і зичимо стабільності “Електротрансу”, добробуту всім працівникам підприємства.

Автор: Информационная служба “Моей газеты+”