https://moyagazeta.com/

Концепцію оновлення головного парку міста погоджено

Оновлений документ учасникам засідання, яке пройшло під головуванням заступника міського голови Івана Прокопця, представив доцент кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології Роман Дудин. Він розповів, що під час пошукових робіт в процесі розробки проектно-кошторисної документації фахівці кафедри провели дослідження території парку, інвентаризацію зелених насаджень та ландшафтну токсацію. Пророблена робота була зафіксована в пропозиціях щодо функціонального зонування території та генерального плану.

Запропонована схема функціонального зонування парку культури і відпочинку ім. М.Чекмана включає такі зони: атракціонів; репрезентативно-вхідну; територію звіринцю; паркових насаджень; спортивну з північного боку; господарську, що пролягатиме до будиночка садівника; набережна з відпочинковими майданчиками тягнеться вздовж річки Плоскої і узбережжя Південного Бугу. Зону закладів громадського харчування пропонується зконцентрувати біля ресторану “Зоряні ночі”. Спортивно-прогулянкова з майданчиками і вело-біговою доріжкою, розташовуватиметься в західній частині парку. Запроектовано також автостоянки в двох місцях і встановлено місця для трьох громадських туалетів.

Далі представник розробника коротко презентував генеральний план проекту, в якому детально показано розташування майданчиків, атракціонів, закладів харчування тощо. При цьому найбільшу увагу, як зауважив Роман Богданович, приділили декоративному оформленню насаджень, квітників, берегової лінії, набережної улюбленого парку хмельничан.

Після презентації Роман Дудин закцентував увагу присутніх депутатів, керівників відділів та управлінь міської ради саме на змінах, які внесені за пропозиціями, наданими міською радою, в попередній варіант проекту після першої презентації. Так, з переробленого проекту генерального плану були вилучені ті частини, які могли б бути дороговартісними і не дуже популярними серед хмельничан. Зокрема, з проекту зникли недоцільні зони для занять кінним спортом, поля для міні гольфу, скейтпарк та екстрім велопарк.

Натомість за пропозицією міського голови більше впорядкована та частина, яка передбачає розташування на території парку двох полів для міні футболу розміром 42м на 25м, вело-бігової доріжки вздовж вулиці Проскурівського підпілля протяжністю 3 км та 1 км шириною 3 метри в районі стадіону ДЮСШ №2, п’яти спортивних майданчиків розміром 20 на 15 метрів, семи гімнастичних – розміром 10 на 5 метрів, чотирьох дитячих майданчиків — 20 на 15 метрів, розміщення яких передбачається зі сторони вулиць Проскурівського підпілля, Курчатова, р. Плоскої та набережної р. Південний Буг.

В новому проекті врахована пропозиція в додаток до двох існуючих передбачити іще один громадський туалет в центральному секторі.

Також розробники виготовили і представили карту-схему розподілу території парку на ландшафтні виділи.

За іншою пропозицією вздовж набережних річок Плоскої та Південний Буг передбачені майданчики, де можна поєднати різні види відпочинку.

В оновленій концепції розвитку парку культури і відпочинку ім. М.Чекмана за пропозицією депутатів міської ради передбачено одне місце для розміщення закладів торгівлі в районі ресторану “Зоряні ночі”.

Як зазначив доповідач, кожна складова частина за проектними пропозиціями займатиме площу, яка відповідатиме існуючим нормативам, а що стосується закладів харчування, то допустима площа, яку вони можуть займати складає 3% від загальної площі, на сьогодні ці заклади займають лише1% території парку.

Після обговорення, в якому взяли участь депутати міської ради Олег Певнев – член постійної комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, Анатолій Собко і Володимир Івашко – члени постійної комісії міської ради з питань роботи житлово-комунального господарства, депутат міської ради, начальник управління культури і туризму Альбін Тарчевський, присутні погодили основну концепцію розвитку парку культури і відпочинку ім. М.Чекмана. Далі проект з капітального ремонту та благоустрою парку має пройти експертизу.

Наступним етапом стане замовлення проекту самого будівництва, який включатиме розробку комунікацій, інженерних мереж тощо.

Прес-служба Хмельницької міської ради