Протягом 2011 року підрозділами ДСБЕЗ УМВС України в Хмельницькій області було задокументовано 888 злочинів, з яких 564 тяжких або середньої тяжкості. Серед задокументованих злочинів 20 — із мільйонними збитками та 165 — зі стотисячними. Минулоріч на 16% зменшилась кількість кримінальних справ, порушених за фактом вчинення злочину. Натомість збільшилась кількість справ, порушених відносно осіб, що дало змогу притягнути до кримінальної відповідальності 810 зловмисників.
Упродовж 12-ти місяців минулого року до суду направлено кримінальні справи за 698 злочинами. Сума матеріальних збитків за направленими до суду кримінальними справами складає понад 22,1 млн. гривень, з яких потерпілим забезпечено відшкодування в розмірі понад 25,3 млн. гривень.
Пріоритетними напрямками у діяльності державної служби по боротьбі з економічною злочинністю були і залишаються протидія корупції та хабарництву, посилення боротьби з тяжкими економічними злочинами у бюджетній сфері, сфері житлово-комунальних та земельних відносин.
Зокрема, за минулий рік виявлено 249 злочинів у сфері службової діяльності. За вчинення корупційних діянь пред’явлено обвинувачення низці високопосадовців органів влади та управління, які на сьогодні уже звільнені із займаних посад. Серед них — колишні мери міст Ізяслав та Шепетівка, голови Новоушицької та Летичівської РДА та ін.
Впродовж 2011 року викрито 74 злочини, пов’язані з хабарництвом. Нечисті на руку посадовці намагалися покласти до своїх кишень понад 11 з половиною мільйонів гривень. По 6-ти найбільш резонансних справах про корупційне хабарництво судом уже винесені обвинувальні вироки. Засуджено до позбавлення волі голів Новоушицької, Деражнянської та Красилівської райдержадміністрацій, заступника голови Волочиської райдержадміністрації, голову Вовковинецької селищної ради Деражнянського району та заступника начальника відділу боротьби з корупцією в органах податкової служби ДПА в Хмельницькій області.
Також минулого року співробітниками УДСБЕЗ в області викрито 245 злочинів, пов’язаних з розкраданням бюджетних коштів, де кожен шостий — зі збитками понад 100 тисяч гривень. Крім того, задокументовано 7 злочинів зі збитками більше 1 мільйона гривень.
Вжиті працівниками служби БЕЗ заходи щодо попередження та виявлення зловживань у сфері земельних відносин дозволили минулоріч викрити 37 злочинів, пов’язаних з незаконними операціями із землею, де предметом злочинних посягань стало понад 130 гектарів землі, з них 57 га — землі сільськогосподарського призначення та 24 га — землі громадської забудови.
Віталій Васильович повідомив присутнім журналістам, що з початку 2012 року працівниками служби БЕЗ вже задокументовано 126 економічних злочинів, а це на 6,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Викрито 28 злочинів зі збитками понад 100 тисяч гривень та порушено 6 кримінальних справ за злочинами зі збитками більше 1 мільйона гривень. Зокрема, правоохоронцями задокументовано 4 факти хабарництва, 6 злочинів у сфері земельних відносин та 44 злочини у бюджетній сфері.
КАТЕРИНА ШУПРИГАН