https://moyagazeta.com/

Заходи з енергозбереження зменшили на 9% споживання газу на Хмельниччині

«Ситуація з газом вимагає від нас усіх, щоб ми не сиділи, а шукали альтернативні види опалення, розробляли проекти. На цьому наголошує Президент України Віктор Янукович», – підкреслив очільник краю. З особливим піднесенням він зауважив, що на Хмельниччині розроблено 92 проекти, 46 з яких були направлені в Національне агентство по енергозбереженню і визнані в числі 118 по Україні кращими.

«Аби зменшити втрати енергоносіїв ми оновлюємо наші котельні. На сьогодні виконано роботи по модернізації та реконструкції 5 котелень та 10 центральних теплових пунктів із заміною котлів. Замінено 12 кілометрів зношених тепломереж, будувалися модульні котельні, встановлено близько 200 приладів технологічного обліку теплової енергії, тощо. Впроваджені технології дозволили нам на 9% зменшити використання природного газу», – сказав Василь Ядуха. Разом з тим, він наголосив на необхідності вивчати наші резерви, зокрема, торф. «Хмельниччина займає 10 місце в Україні по запасах торфу. Ми відпрацювали і вже ряд соціальних та бюджетних закладів працюють на цьому альтернативному виді опалення. Ряд навчальних і медичних закладів працює на дровах, встановивши сучасні котельні», – зазначив очільник краю.

Із впровадженням альтернативного опалення, за словами Василя Степановича, одним із кращих в країні є досвід використання когенераційних установок. «Близько 30%-40% економії природного газу дає досвід використання когенераційних установок. В області минулого року встановлено 5 таких установок і їх кількість доведена до 145. Зокрема, її впроваджено на КП «Хмельницьктеплокомуненерго». Коштувало це близько 4 мільйонів гривень, проте використання когенерації дозволяє щорічно економити більше 20 мільйонів гривень», – наголосив голова адміністрації.

Сьогодні існує ряд проблем в школах, лікарнях, інших бюджетних організаціях щодо заміни вікон, ремонту дахів, утеплення приміщень. Наразі обласна влада вивчає можливість залучення коштів на заходи з енергозбереження в рамках Кіотського протоколу. Це дозволить дати нове життя цілому ряду шкіл та лікарень, переконаний голова облдержадміністрації.

Источник: Хмельницька ОДА