https://moyagazeta.com/

Тридцять хмельничанок отримали звання “Мати-героїня”

“Я радий сьогодні від Хмельницької міської ради, її виконавчого комітету та особисто від себе щиро привітати вас із присвоєнням цього почесного звання – “Мати-героїня”. Ви й справді героїні. Адже народити п’ятеро чи більше дітей, виростити їх, виховати хорошими людьми та достойними громадянами – це дійсно подвиг вартий поваги й пошанування”, – сказав Сергій Іванович.

Сьогодні у Хмельницькому проживає 749 багатодітних родин (які виховують 3 і більше дітей). Із них, 30 родин мають 5 і більше неповнолітніх дітей. Станом на червень 2012 року у місті Хмельницькому проживає 92 багатодітних матері, які за особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей з 2004 по 2012 роки відповідно до Указів Президента України отримали почесне звання “Мати-героїня”.

Починаючи з 2008 року, відповідно до Указу Президента України, матері-героїні отримують одноразову допомогу в розмірі десяти прожиткових мінімумів. За цей період управлінням праці, соціального захисту населення і охорони здоров’я виплачено близько 700 тис. грн.

Матері-героїні, які не досягли пенсійного віку, щорічно користуються безкоштовним проїзним квитком в міському комунальному транспорті за рахунок міського бюджету. Дітей з багатодітних сімей позачергово приймаємо у дитячі садочки. Вони користуються 50% пільгою по оплаті за харчування в садках. Дітей шкільного віку безкоштовно оздоровлюємо у літній період. Минулого року було безкоштовно оздоровлено 246 дітей із багатодітних сімей, з них 140 – у дитячо-юнацькому комплексі “Чайка”.

Першочергово надаємо путівки на санаторно-курортне лікування дітям, які цього потребують. За минулий рік оздоровлено 30 дітей з багатодітних сімей у санаторно-курортних закладах.
У цьому році внесли зміни до Положення про надання матеріальної допомоги для навчання у вищих навчальних закладах, де передбачили надання такої допомоги дітям із багатодітних сімей. Щороку з міського бюджету виділяється 140 тис. грн. на ці цілі.

У 2011-2012 роках міською радою підготовлено та направлено до Хмельницької облдержадміністрації клопотання щодо присвоєння “Мати-героїня” ще 16 хмельничанкам. Справи знаходяться на розгляді в Адміністрації Президента України.

Також Сергій Мельник подякував матерям за їх нелегку працю, побажав родинного затишку, благополуччя та міцного здоров’я їм та членам їх родин.
На завершення зустрічі студента музичного училища ім. В. Заремби Марина Круть подарувала присутнім пісню.