https://moyagazeta.com/

Туристичний збір активно запроваджується на Хмельниччині

Аби місцеві бюджети не зазнали втрат у зв’язку з тим, що з уведенням в дію Податкового кодексу України було відмінено ряд місцевих податків і зборів, керівники податкової служби Хмельниччини ще на початку року запропонували органам місцевого самоврядування прийняти ряд рішень. Серед них – запровадження на своїй території туристичного збору.

У результаті рішення сільських, селищних та міських рад про запровадження туристичного збору прийняті у більшості районів області. У Кам’янець-Подільському та Шепетівському районах його прийняли всі місцеві ради. Згідно з цими рішеннями, туристичний збір на Хмельниччині наразі сплачують майже сто податкових агентів. Найбільше їх у містах Кам’янці-Подільському та Хмельницькому.

64 органи місцевого самоврядування прийняли рішення про встановлення максимальної ставки оподаткування, 19 – мінімальної. Середня ставка по області становить 0,6 відсотка. Надходження за січень – липень 2011 року по туристичному збору склали 74 тисячі гривень. І хоча загальна сума надходжень до місцевих бюджетів області протягом вказаного періоду становить 766 мільйонів гривень, що становить 109 відсотків прогнозних призначень ДПА України, розширення податкової бази за рахунок туристичного збору є справою досить перспективною.

«Поки що туристичний збір ще не зайняв належного йому місця у структурі надходжень по місцевих податках і зборах, – зауважує голова ДПА в області Костянтин Циркун. – Але сьогодні у регіоні постійно проводяться «круглі столи» та зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування, на яких піднімається це питання. Отже, робота по впровадженню Податкового кодексу триває».

Прес-служба ДПА у Хмельницькій області