У Хмельницькому проживає 48 багатодітних жінок, які удостоєні звання “Мати-героїня”

Присвоєння зазначеного звання може бути жінкам, які ( знаходячись у однакових з іншими жінками територіальних умовах – село, район, область) відмінно виконали свій материнський обов’язок щодо виховання дитини, піклування про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювали належні умови для розвитку її природних здібностей, поважали гідність дитини, готували її до самостійного життя та праці.

Жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня” відповідно до Закону України «Про державні нагороди України» виплачується одноразова грошова винагорода. Сума винагороди обчислюється відповідно до указу Президента України від 25.12. 2007 р. №1254 “Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «”Мати-героїня”, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на час присвоєння нагороди.

Багатодітні матері, діти яких були засудженими умовно, або знаходились в місцях позбавлення волі, а також, без поважних причин (інвалідність дитини, за станом здоров’я тощо), виховувались в інтернатних закладах, або знаходились під опікою, не мають підстав для порушення клопотання щодо присвоєння почесного звання України “Мати-героїня”.
Подання щодо присвоєння почесного звання України жікам-хмельничанкам формується в управлінні праці, соціального захисту населення та охорони здоров’я м. Хмельницького. (вул. Проскурівська, 32, каб.16) . Телефон для довідок : 65-85-74.

Автор: УВІП