Як встановили податківці, упродовж двох останніх років ділки складали та використовували підроблені первинні та бухгалтерські документи начебто на отримання будівельних матеріалів та послуг від підприємств міст Миколаєва та Хмельницького, що надало змогу штучно завищити валові витрати та податковий кредит з ПДВ.
Фактично роботи не проводились, послуги не отримувались. Натомість здійснювався лише документообіг з метою створювання видимості проведення господарської діяльності. Показово, що основні засоби, складські приміщення, інші матеріальні та трудові ресурси у шахраїв від будівництва відсутні. Також не знайшлося у них будь-яких супровідних документів, що свідчили б про транспортування будматеріалів до покупців.
Крім того службові особи миколаївських та хмельницьких контрагентів однозначно заперечили факт проведення будь-яких фінансово-господарських операцій з фірмою-фантомом.
Внаслідок зазначених вище неправомірних умисних дій службові особи товариства з міста Хмельницького ухилились від сплати податку на прибуток та податку на додану вартість на загальну суму 4 мільйони 723 тисячі гривен, чим державі завдали збитки у особливо великих розмірах.
Викриття цього злочину є результатом активізації роботи за пріоритетними напрямками діяльності податкової міліції, зокрема, щодо протидії оборудкам з податковим кредитом. Наразі слідчим відділом головного управління Міндоходів у Хмельницькій області внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження, що кваліфікується за частиною 3 статті 212 Кримінального кодексу України, відносно службових осіб товариства з обмеженою відповідальністю.
За матеріалами ГВПМ
ДПІ у м. Хмельницькому Хмельницької області ДПС