https://moyagazeta.com/

У Хмельницькому відкрито нову пожежно-рятувальну частину

 Розпочалося святкове зібрання з підняття державного прапору України та прапору Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Хмельницький міський голова від громади міста щиро подякував всім, хто брав участь у будівництві нової пожежно-рятувальної частини, за великий обсяг виконаних робіт. «Все це розпочиналось у 2006 році, коли відповідно до Генерального плану забудови міста була виділена земельна ділянка площею 1,4 га. За цей період з міського бюджету виділено більше 1 млн. грн. на спорудження приміщень, була залучена частина коштів пайової участі забудовників, які будують в місті Хмельницькому. Значна робота проведена працівниками служби з надзвичайних ситуацій», – сказав Сергій Мельник у своєму вітальному слові.

Сергій Іванович також подякував керівництву Державної служби України з надзвичайних ситуацій та її обласного управління за те, що рятувальники беруться за складні роботи у обласному центрі, такі як розчистка південного каналу на вулиці Трудовій, яка вже закінчується, і це дасть можливість запобігти підтопленням в районі залізничного вокзалу. Міський голова висловив сподівання на подальшу співпрацю, завірив, що міська влада буде робити все для покращення безпеки хмельничан.

Вручаючи ключ від нової пожежної частини підполковнику служби цивільного захисту Олександру Лещику міський голова побажав рятувальникам «сухих рукавів» та щоб після кожного чергування вони живі-здорові повертались до своїх домівок і там на них завжди чекали рідні і близькі.

Зі значною для міста подією вогнеборців, рятувальників, ветеранів та всіх учасників урочистостей вітали також почесні гості – директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал-лейтенант Григорій Марченко, перший заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Гаврішко, начальник Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Хмельницькій області полковник служби цивільного захисту Борис Болібрух.

Під час зібрання відзначалося, що будівництво нової пожежно-рятувальної частини стало яскравим прикладом спільних можливостей і співпраці, чимало слів подяки за значну підтримку в проведенні будівництва прозвучало на адресу міської влади. А директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Державної служби України з надзвичайних ситуацій Григорій Марченко зобов’язався взяти над частиною особисте шефство.

Нова пожежно-рятувальної частини, що на вул. Озерній, 20/1, це 37-ма пожежно-рятувальна частина головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в

Хмельницькій області. Частина обслуговуватиме одразу три мікрорайони обласного центру – Озерна, Лезневе та Виставка.

Будівництво розпочалося у 2009 році, але за чотири роки була споруджена лише стінова коробка. Активізувалися роботи у червні 2013 року і вже за 90 днів частина була добудована.

«Трудовий марафон довжиною у 90 днів увінчався результатом – днем народження нової рятувальної частини. Понад шістсот рятувальників Хмельниччини працювали впродовж 3 місяців, для облаштування частини щоденно були задіяні 16 одиниць техніки, 45 тис. тонн землі вивезено на цю територію, 14 підприємств постійно нам допомагали», – поінформував начальник головного управління Борис Болібрух.

Від початку будівництва на всі будівельно-оздоблювальні роботи було витрачено понад два мільйони гривень.

Під час будівництва рятувальники доклали максимум власних зусиль, адже значну частину новобудови вони будували своїми руками.

До бойового чергування у новій частині приступають 35 працівників. Для бійців пожежно-рятувальної служби у новому приміщенні створені всі умови для тренування, служби і відпочинку, вони забезпечені просторими кабінетами, зручним караульним приміщенням, навчальними класами, кімнатою для прийому їжі, спортивним залом, кімнатами психологічного розвантаження, відпочинку диспетчера, актовою залою.

Нове приміщення дасть можливість більш якісно та своєчасно виконувати свої службові обов’язки працівникам частини, адже в їх користуванні повністю облаштоване депо та чотири виїзди, з приміщенням для утримання техніки, відповідної екіпіровки та рятувального озброєння. А відтепер і чотири пожежні автомобілі.

Відкриття нового пожежно-рятувального підрозділу суттєво пришвидшить прибуття рятувальників до місця виклику, а це у свою чергу якісно покращить реагування на надзвичайні ситуації у північній частині міста.

Довідка

Щоденно в Україні гине в дорожньо-транспортних пригодах 9-12 чоловік, в середньому на пожежах гине від 6-8 чоловік. Як показує практика, якщо в зоні відповідальності розташована пожежно-рятувальна частина, то в радіусі 6 кілометрів кількість людей, які гинуть на пожежах, зменшується в два рази, кількість людей, які гинуть в дорожньо-транспортних подіях зменшується на 40%.

Від початку 2013 року при ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод, стихійних лих та на водних об’єктах рятувальними підрозділами області врятовано 97 людей, з них 15 – діти.