https://moyagazeta.com/

У Хмельницькому волонтерів і активістів організацій із захисту тварин знову конфліктують з комунальниками

 Тобто створений на громадських засадах притулок для чотирилапих безхатченків із назвою «Добро» має перейти в управління вказаного комунального підприємства. Категорично проти цього і виступили волонтери. Вони не пропустили на територію притулку посадовців, котрі приїхали облікувати тварин.

Чиновників Хмельницької міської ради волонтери зустріли біля шлагбауму – за кілька десятків метрів від собачого притулку. Взаємні претензії, крики і непорозуміння. Пізніше з’ясувалося – представники комунального підприємства «Спецкомунтранс» приїхали обліковувати тварин, адже назавтра очікують офіційного рішення про передачу на їхній баланс притулку для бездомних собак. Щоправда, наразі притулок перебуває у юрисдикції іншого комунального підприємства.

Протистояння між захисниками чотирилапих безхатченків із комунальниками в обласному центрі – не новина. Волонтери стверджують – це знущання, що організація, яка «зажила» поганої слави в поводженні з вуличними псами, може отримати над ними контроль.

Посадовці запевняють – все абсолютно законно. Кажуть – підприємець , який нині орендує землю під притулком, договір оренди не продовжив. От міська влада і вирішила віддати безхатченків комунальникам. І навіть виділила 250 тисяч гривень на утримання тутешніх мешканців. Активісти ж стверджують зовсім інше.

До слова: вже не раз говорилося про те, що орендар тутешнього наділу землі фактично бездомними собаками не займається. Натомість волонтери і активісти на власні гроші та з допомогою німецьких благодійників і годують, і лікують, і люблять майже 150 нічийних тварин. Саме сюди привозять бродячих собак поліцейські, доставляють отруєних і тяжко хворих. Захисники чотирилапих наголошують: в обласному центрі необхідно збудувати новий притулок. Гроші на це готові дати іноземні партнери. Влада ж має лише виділити землю. І от якраз це «земельне» питання в місті не вирішується ніяк. Тепер волонтери зібралися йти до міського голови, сподіваючись на декларовану ним європейську позицію .

Захисники бездомних тварин зустрінуться з Хмельницьким міським головою 11 серпня о 10 годині. До чого домовляться під час цієї зустрічі сторони – дізнаватимуться наші журналісти.