https://moyagazeta.com/

У Хмельницькому вшанували 29 співробітників міліції, які загинули під час виконання службових обовґязків

 22 серпня – День пам’яті працівників органів внутрішніх, які загинули при виконанні службових обов’язків. В цей день біля Хмельницького обласного управління міліції відбувся мітинг-реквієм, присвячений пам’яті правоохоронців, які загинули під час виконання службових обов’язків. Вшанувати пам’ять про загиблих правоохоронців прийшли колеги, керівники міста та області, а також рідні.

На жаль, в Україні при виконанні своїх службових обов’язків щороку гинуть співробітники міліції. Тільки за роки незалежності на Хмельниччині у боротьбі за права і свободи громадян загинуло 29 міліціонерів – хтось від кулі чи ножа при затриманні злочинця, інші – від рук озлоблених хуліганів. 29 життів – це 29 трагедій для кожної із родин, які втратили сина, чоловіка чи батька. В цей день, згадуючи про відважних правоохоронців, у кожного з присутніх в очах читався невимовний біль та велика гордістю за відважні вчинки працівників міліції, адже вони загинули, виконуючи свій службовий обов’язок. Вони не могли вчинити інакше.

Два відважних та сумлінних працівника міліції втратило свого часу й Управління Державної служби охорони в Хмельницькій області, проте пам’ять про загиблих колег досі живе в серцях держохоронців. Напередодні Дня пам’яті працівників міліції, Управлінням ДСО при УМВС України в Хмельницькій області була надана матеріальна допомога сім’ям загиблих співробітників та безмежна подяка за відважних міліціонерів, які, ціною власного життя, стали на захист громадян.

Майже 23 роки тому не повернувся зі свого останнього чергування співробітник служби охорони 25-річний Михайло Кудла.

Робочий день 11 грудня 1990 року промайнув швидко, без жодної надзвичайної події. Ніщо не пророкувало біди. Лише у чверть на одинадцяту годину вечора у книжковому магазині «Думка», розташованому по вулиці Зарічанській в обласному центрі, спрацювала сигналізація. Від чергового пункту централізованої охорони групі затримання надійшла команда терміново виїхати на місце пригоди. Службовий «УАЗ» уже за декілька хвилин стояв біля зазначеного магазину. Та нічого підозрілого тут не виявилося. Працівники міліції зібралися відїжджати, коли до машини підійшов схвильований громадянин і повідомив, що у дворі будинку поруч з магазином злодії намагаються викрасти легковий автомобіль.

Помітивши міліцейський УАЗ, що наближався, загрозливо поблискуючи у темряві синім маячком, злочинці кинулися навтьоки. Двоє з грабіжників розбіглися у різні боки, тому працівникам ДСО довелося розділитися, аби затримати втікачів. Міліціонер-водій групи затримання Михайло Кудла узяв на себе третього зловмисника, який все ще ховався у чужому автомобілі. Між чоловіками зав`язалася боротьба. У сутичці злочинець наніс сержанту міліції декілька ударів викруткою у груди. Лікарі швидкої допомоги, які прибули на місце трагедії, лише невтішно похитали головою — смерть настала миттєво. Бандитська рука, озброєна викруткою, зупинила його серце, вмить одягнувши на зовсім юну дружину чорне вдовине вбрання і зробивши сиріткою крихітну донечку, яка навіть не встигла запам`ятати обличчя свого татка.

Ще одне життя скромного та життєрадісного сержанта міліції Олександра Гордієнка, який працював у позавідомчій охороні лише три роки, забрала страшна аварія, що сталася на автошляху Хмельницький-Красилів. Молодий чоловік вправно стріляв зі зброї, через що неодноразово був учасником змагань з професійної підготовки. Проте черговий турнір став для нього останнім. Він разом із колегою, молодшим інспектором Леонідом Білошкурко, направлявся рейсовим автобусом на змагання в місто Житомир.

Неподалік Хмельницького водій не впорався з керуванням і автобус впав у кювет. Під час перекидання Олександр випав з вікна та опинився під масою залізного брухту. Отримані травми не давали жодної надії вижити. Олександр Гордієнко помер. Але не померла світла пам’ять про нього.

Під час мітингу-реквієму начальник УМВС України в Хмельницькій області Сергій Шутяк пообіцяв і надалі дбати про родини загиблих колег та висловив безмежну подяку за відважні вчинки, які здійснили правоохоронці задля безпеки суспільства.

Героїв вшанували хвилиною мовчанням, залпами пострілів та покладанням квітів до меморіалу пам’яті. Окрім того, під час церковної служби, співробітники ОВС запалили свічки в честь пам’яті загиблих колег-правоохоронців.

Альона Шибунько,

УДСО при УМВС України

в Хмельницькій області