https://moyagazeta.com/

На півночі Хмельниччини масово вирубують сосни

Державне агентство лісових ресурсів України констатує масштабне погіршення санітарного стану лісів, спричинене масовим їх всиханням. Про це йдеться і в наказі Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, яке запроваджує необхідні заходи для боротьби з цією проблемою.

«В останні роки в зв’язку із значними кліматичними змінами склалися сприятливі умови для масового розвитку та розмноження небезпечних шкідників лісу, зокрема групи комах-ксилофагів (переважно верхівковий і шестизубий короїди, малий і великий соснові лубоїди), які заселяють у стовбури дерев небезпечний грибок. Це призводить до швидкої загибелі соснових насаджень на значних площах», – повідомляє прес-служба державного підприємства «Славутський лісгосп».

У відомстві кажуть, що найбільшої інтенсивності згубний процес набув у 2017 році. Осередки масового всихання охоплюють практично всю територію області, особливо ж її північні райони, де переважають площі соснових насаджень. Пошкоджені ділянки потребують негайного лісогосподарського втручання з подальшим відтворенням нових високопродуктивних лісів.
Для боротьби з цією проблемою, в Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства створено Штаб з розробки заходів поліпшення санітарного стану лісів.

Місцеві лісники провели уточнюючу інвентаризацію осередків шкідників. «Станом на 25 вересня обсяги пошкоджень лісових насаджень з початку року складають 3 тисячі гектарів», – повідомили в прес-службі відомства.

В управлінні повідомляють, що ситуацію погіршив сезон тиші що тривав з 1 квітня по 15 червня, коли рубки не проводились.
«Через несвоєчасне проведення заходів втрати державного та місцевого бюджетів можуть скласти 3,9-4,0 мільйонів гривень. Втрати підприємства від зниження якості продукції можуть бути орієнтовно 15-15,5 мільйонів гривень, відповідно в тому числі буде не сплачено три мільйони гривень ПДВ», – йдеться у повідомленні.

Зараз підприємством вживаються заходи з ліквідації осередків шкідників, які планують завершити за 6-7 місяців, тобто до весняної активності комах.

Витрати на відновлення насаджень орієнтовно складуть 2-2,2 мільйони гривень (включаючи догляд за лісовими культурами до переводу в покриту лісом площу).  

https://ye.ua