Про житлові умови хмельничан повідомляє Комітет статистики

Майже третина домогосподарств мають трикімнатне житло, дещо менша частка – двокімнатне, у кожного четвертого домогосподарства – житло із чотирьох кімнат і більше. Разом з цим кожна восьма родина проживає в однокімнатних помешканнях, причому майже в третині із них тісняться домогосподарства, у складі яких по три і більше осіб. Водночас майже третина двокімнатних квартир, майже чверть трикімнатних та 13% чотирикімнатних належать домогосподарствам-одинакам.

У нашій області значна частка родин забезпечена житловою площею недостатньою мірою. Так, 43% домогосподарств мають розмір житлової площі нижче санітарної норми (13,65 кв.м в розрахунку на одну особу), з яких майже половина родин має взагалі менше 9,1 кв.м.

Слід відмітити, що більше половини домогосподарств області мешкають у житлі, збудованому у 1950-1970рр., понад третина – у 1980-2000рр., досить суттєва частка домогосподарств Хмельниччини (6%) мешкають у житлі, зведеному ще у 1940-х роках. У нових будівлях, збудованих у 2001р. і пізніше, проживає лише 2% домогосподарств області.

Якість благоустрою житла оцінюється наявністю в ньому комунальних послуг. На Хмельниччині централізованним газопостачанням забезпечені шість із десяти домогосподарств області, кожне четверте – користується балонним газом. Водопроводом та каналізацією обладнані помешкання лише половини домогосподарств області. Гаряче водопостачання є у помешканнях майже кожного четвертого домогосподарства, майже кожне сьоме – користується газовою колонкою.

Нормальні житлові умови передбачають наявність в помешканні чистої питної води. Проте для пиття та приготування їжі лише 46% домогосподарств області використовують воду з мережі водопостачання, майже кожна третя родина бере воду з криниці або колонки в своєму дворі, майже кожне четверте – з громадської колонки або криниці.

Слід зазначити, що з кожним роком вимоги мешканців області до якості своїх житлових умов та комунальних послуг зростають. За підсумками опитування лише половина домогосподарств області була задоволена своїми житловими умовами. Щодо регіонів України, то найбільша кількість домогосподарств, що задоволені своїм житлом (60%), відмічена на Волині, водночас найбільш незадоволених (70%) – виявилося серед мешканців Закарпаття.

За матеріалами ГУ статистики в Хмельницькій області