https://moyagazeta.com/

Скільки коштує собаче життя?

Усипити, застрелити чи відпустити на волю? Яка тепер доля чекає цих барбосів? Впродовж кількох років притулок був в руках одного приватного підприємця. Він тваринами НІБИ переймався, проте годували, доглядали та лікували чотирилапих волонтери. Словом, всі грошові витрати взяли на себе небайдужі хмельничани. Так пролетіло два роки, і термін оренди землі скінчився. Щоправда, підприємець поновлювати договір не поспішив. Певно, йому вже поперек горла ці тварини.

І от притулок зі всіма його мешканцями, а їх понад 150, повернувся в комунальні тенета. Його віддали на баланс «Спецкомунтрансу». Такий розвиток подій волонтерам і не снився. Вони певні, тепер на чотирилапих чекає болісна смерть. Як кажуть: міські владці вже давно закрили очі на проблеми безпритульних Шариків. А новий дім для них будувати не збираються.

Люди не розуміють, як керманич міста Олександр Симчишин може довірити «Спецкомунтрансу» тварин. Тим паче, що в міський кишені гривень на утримання чотирилапих зовсім не вистачає. Хмельничани бажають, аби притулок перейшов громадській організації «Врятуй життя», яка щодень опікується собаками. На лікування однієї витрачають більше тисячі гривень. Втім, це «сильних світу цього» не цікавить.

Загалом, в притулку місць 80, а живе тут 150 тварин. Біля 20-ти з них хворі та покалічені. Люди перешіптуються, саме їх і пригрозив усипити начальник «Спецкомунтрансу» пан Кривенчук. Адже собак ніде подіти, та й кому вони потрібні. Певне комунальники відчули, що про них згадують не злим і тихим. До притулку навідався начальник ЖКГ — пан Чапайда. Приїхав не сам, взяв із собою групу підтримки — Владислава Кривенчука, лікаря–ветеринара та очільника центру з поводження тварин.

По обидві сторони барикад. Волонтери закрили прохід шлагбаумом, тож говорили, точніше сварилися через залізну перепону. Як виявилося, комунальники заїхали по справі – вирішили провести інвентаризацію майна. І звісно, собак перерахувати… З колишнім орендарем владцям поспілкуватися не вдалося, чоловік спершу «вмив руки», а тепер подав до суду. Відтак, налаштувалися проводити облік чотирилапих самостійно. Не судилося.

Біжи по райдузі, дружок? Начальник «Спецкомунтрансу» нас запевнив – не допустить, аби псів хто-небудь усипляв та відстрілював. Приїхав взагалі з іншою метою — оглянути приміщення, аби навести лад після недбалого орендаря. Втім отримав купу обвинувачень в свою адресу.

Хочете того чи ні, а притулок таки перейде на баланс «Спецконтрансу»… втім, комунальники не відмовлятимуться від допомоги волонтерів, а особливо очікують на підтримку громадської організації захисту тварин «Врятуй життя». Головне, аби порозумілися і стримали свого слова… не «шкуродери же». 

http://33tv.com.ua/