Платникам фіксованого податку мізерні пенсії?

комісії утворена рішенням двадцять другої сесії обласної ради від 3 червня 2009 року № 17-22/2009. Очолює тимчасову депутатську комісію голова постійної комісії обласної ради з питань праці та соціального захисту населення Ольга Заярнюк.
Основне завдання новоствореної комісії – вивчення ролі та місця малого та середнього бізнесу в економіці нашої області а також аналіз структури платежів підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.

За словами Ольги Заярнюк, необхідність створення даної комісії на часі. Адже майже п’ятдесят відсотків мешканців області – це люди, які займаються підприємницькою діяльністю. З них, половина – зовсім немає страхового стажу. Це говорить про те, що через кілька років ці люди будуть позбавлені права на соціальний захист у вигляді пенсій.

Спрощена система оподаткування в Україні існує уже впродовж десяти років. За цей період зовсім не змінилися суми податку «спрощенців» (єдиного та фіксованого), водночас, за ці десять років в 33 рази зріс мінімальний розмір пенсії (з 56 грн. у 1999 р. до 544 грн. у 2009 р.). І якщо у підприємців, які знаходяться на єдиному податку відрахування до Пенсійного фонду йдуть більш-менш стабільно, то для платників фіксованого податку ситуація досить загрозлива. В першу чергу це стосується власників малого бізнесу, найманих працівників, які, здебільшого, не мають жодного дня стажу роботи, а, відтак, і страхового стажу.

Ця проблема всерйоз занепокоїла депутатів обласної ради. Отож і вирішили народні обранці проаналізувати, куди саме йдуть кошти від підприємців адміністрації ринку. Адже, наприклад, підприємець щомісяця сплачує: 200 грн (єдиного податку), 243,3 грн. ринкового збору та ще 118,72 грн. адміністрації ринку за утримання робочого місця. Загалом, щомісяця набігає майже шістсот гривень для платників єдиного податку та трохи більше чотирьохсот – для «спрощенців» на фіксованому податку. І в оцих солідних платежах досить символічне місце займає платіж до Пенсійного фонду (від 84 гривень (єдиний податок) до 6 гривень (фіксований податок).
Ольга Заярнюк стверджує, що це питання обов’язково буде піднято на сесії обласної ради. І мова йде зовсім не про збільшення, а про перегляд та перерозподіл тих платежів, які зараз платять підприємці.

«Я буду ставити питання про соціальний захист людей, які займаються підприємництвом, – говорить Ольга Сергіївна. – Адже у структурі платежів підприємців на першій позиції повинна стояти плата за себе, своя страховка. Важливо, щоб кожна людина була впевнена в тому, що вона має гарантоване право на свою пенсію. Керівництво і депутати обласної ради зроблять все, аби в нашій області кожна людина відчувала себе захищеною».

Наступне ж засідання тимчасової депутатської комісії планується провести за участю керівників хмельницьких ринків.
На місцевому рівні депутати зупинятись не збираються. Уже підготовлені пропозиції щодо звернення до Верховної Ради України про зміну законодавства у розрізі підприємницької діяльності.
 

Автор: Н.Блажевич