У виставковій залі обласного художнього музею розгорнуто виставку творів Надії Борецької та Вадима Піщерського

 “У першу чергу вітаю усіх з Днем народження нашого рідного міста. Дякую Надії Анатоліївні та її сину Вадиму за представлені прекрасні роботи. Напередодні Дня міста ми видали фотоальбом “Художники Хмельницького”. Видання представляє кращі мистецькі твори 47 художників міста Хмельницького – членів обласної організації Національної спілки художників України, в тому числі й про Надію Борецьку. Альбом містить коротку біографічну довідку про художника та кращі роботи, створені впродовж останніх десятиліть”, – зазначив міський голова. Керівник міста побажав Надії Анатоліївні добра, міцного здоров’я, успіхів, щоб ще довго могла радувати своєю творчістю хмельничан, а її сину – професійного росту, щоб уже за декілька років цей фотоальбом було доповнено розповіддю і про його творчість. З найкращими побажаннями від громади міста Сергій Мельник вручив Надії Борецькій та Вадиму Піщерському подяку, фотоальбом “Художники Хмельницького”, подарунок та квіти.

Із представлених на виставці творів авторів більшість складають живописні полотна. Декілька робіт виконано у техніці батик (ручний розпис тканин за допомогою воску та барвників). Саме цей різновид техніки надихнув колишню студентку факультету дизайну Хмельницького національного університету, ученицю Надії Борецької, а тепер дизайнера одягу з міста Житомира Маргариту Козак на створення колекції жіночого одягу. Під час урочистого відкриття виставки оригінальні сукні з використанням батику Надії Борецької та природних матеріалів продемонстровано усім присутнім.

У знак подяки працівникам обласного художнього музею мисткиня подарувала музею одну із своїх робіт – диптих “Перше кохання” (присвята Катерині Білокур, шовк, батик).

Цього дня творчу родину з відкриттям чергової спільної виставки вітали представники міського управління культури і туризму, Хмельницького обласного художнього музею, Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, численні друзі та поціновувачі мистецтва.

Запрошуємо усіх охочих хмельничан та гостей міста завітати до виставкової зали художнього музею, аби помилуватися чарівним світом й

різнобарвним багатством високохудожніх творів родини Борецьких. Виставка працюватиме щодня, з 9.00 до 18.00 (обідня перерва з 13.00 до 14.00) до 8 жовтня.

Довідково

Надія Борецька – знана не лише в Україні, а й далеко за її межами талановита художниця, член Національної спілки художників України, голова Хмельницької міської творчої організації спілки художників України “Золота палітра”. Свою творчу діяльність успішно поєднує з педагогічною діяльністю. Впродовж 5 років вона працювала викладачем Хмельницького національного університету. Під її керівництвом студенти факультету технології і конструювання швейних виробів розробляли оригінальні колекції одягу. Згодом очолювала Хмельницьку дитячу художню школу. Зараз працює викладачем, завідувачкою відділу Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. За 25 років творчої діяльності мисткиня реалізувала свої творчі задуми в різних видах мистецтва: живопис, гобелен, вітраж, декоративне панно. Надія Борецька є автором хоругви міста Хмельницького, яка знаходиться у кабінеті міського голови.

Під час роботи на міжнародному симпозіумі у Польщі працювала над темою екологічного текстилю, експериментальними новими технологіями килимарства, ручноробного паперу, але батик для мисткині завжди залишався самою вишуканою і віртуозною піснею. Роботи майстрині Надії Борецької знаходяться в музеях і приватних колекціях України та за її межами (Росії, Молдові, Польщі, США, Німеччині).