Управління праці та соцзахисту населення Хмельницького надало розґяснення на актуальні питання щодо субсидій

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Позаду залишилася чимала підготовча робота, пов’язана насамперед із інформуванням населення про нову модель державних житлових субсидій, відпрацюванням методики нових розрахунків, налагодженням міжвідомчого електронного обміну, що значно спрощує і прискорює призначення субсидій.
Втім, у хмельничан ще є чимало запитань щодо можливості отримання житлових субсидій.
То ж, управління праці та соціального захисту населення міської ради надає роз’яснення на актуальні звернення громадян з цього питання.

1. Як дізнатись, що громадянин вже автоматично отримав субсидію? Хто про це має повідомити і в який термін?
Громадянин, який заявив про своє право на субсидію, отримає повідомлення про те, призначена йому субсидія на житлово-комунальні послуги чи ні. Якщо субсидію призначено, у повідомленні буде вказано, на який термін надається субсидія, її розмір, а також розмір обов’язкової плати за кожну послугу. Крім того, кожного місяця до організацій-надавачів послуг надаються списки громадян, яким нараховані субсидії, розміри субсидій та обов’язкової плати.
 

2. Чи можна отримати субсидію без довідки про доходи (отримую зарплату неофіційно)?
Ні. Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій встановлено, що для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінпраці.
Зазначена форма довідки про доходи затверджена наказом Міністерства праці та соціального захисту населення від 27.08.04 № 192, зареєстрованим в Міністерстві юстиції 4 листопада 2004 року № 1409/10008.

3. Один із членів сім’ї, прописаний у батьків, працює за кордоном. Звичайно, що довідку про свої доходи він надати не в змозі. Чи є у такий ситуації можливість для нарахування субсидії?
Відповідно до законодавства субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.
Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій встановлено, що субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, та їх доходів.
Якщо у житловому приміщенні зареєстровані особи, які фактично не проживають, при призначенні субсидії вони не будуть враховані, якщо на них за даними підприємств-надавачів послуг не нараховуватиметься плата за житлово-комунальні послуги.
Питання щодо нарахування плати за житлово-комунальні послуги громадяни вирішують з підприємствами та організаціями, які надають ці послуги.

4. За якими умовами можна отримати субсидію для сім’ї, в якій дружина перебуває у відпустці по догляду за дитиною. Чи враховується соціальна допомога у сукупний дохід сім’ї?
Розрахунок сукупного доходу для призначення субсидії провадиться відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мінфіну, Мінекономіки, Держкомсім’ямолоді, Держкомстату.
Відповідно до зазначеної Методики до сукупного доходу сімей (одержувачів) входить допомога, у тому числі допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Враховуючи зазначене, у випадку, якщо жінка перебуває у відпустці по догляду за дитиною, субсидія призначається на загальних підставах, при цьому до сукупного доходу сім’ї буде враховано допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

5. Якщо родина проживає у будинку, в якому офіційно не зареєстрована, чи є можливість для призначення субсидії?
Субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

6. Як краще заповнити документи, щоб не помилитись, бо, кажуть, бланків не вистачає?
Якщо з якихось причин документи будуть зіпсовані, необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення, де можна заповнити заяву та декларацію, а також отримати необхідну консультацію.

7. Яку інформацію необхідно вказувати в декларації про майновий стан для оформлення житлової субсидії?
В декларації необхідно вказати:
– відомості про власника житла (П.І.Б., місце реєстрації, контактний телефон);
– відомості про осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, та членів їх сімей, що проживають окремо (дружина, чоловік, неповнолітні діти) (П.І.Б., ступінь родинного зв’язку, дата народження, ідентифікаційний номер);
– всі види доходів осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні за період, необхідний для розрахунку субсидії;
– відомості про інші житлові приміщення, що перебувають у власності або володінні зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та членів їх сімей, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей) – у разі наявності;
– кількість транспортних засобів, які зареєстровані в установленому порядку та перебувають у власності або володінні зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та членів їх сімей, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей), крім автомобілів, отриманих через органи праці та соціального захисту населення – у разі наявності;
– відомості про земельні ділянки, що перебувають у власності або володінні (користуванні) зареєстрованих у житловому приміщенні осіб – у разі наявності;
– відомості про витрати на придбання товарів довгострокового вжитку, майна, оплату послуг, які здійснені протягом 12 місяців перед зверненням за субсидіями, – у разі здійснення.

8. Які умови отримання субсидії для громадян, що вже мають пільги на оплату комунальних послуг (шахтарі, діти війни та інші)?
Житлові субсидії призначаються виходячи з вартості житлово-комунальних послуг з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства.
Умови призначення субсидії для осіб, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, не відрізняються від умов отримання субсидій для інших осіб.

9. Якими є умови отримання субсидії для іноземців, які проживають на території України?
Відповідно до законодавства субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.
Якщо іноземець є такою особою, питання щодо призначення субсидії вирішується на загальних підставах.

10. Будь ласка, наведіть приклади розрахунків, на скільки у середньому збільшиться оплата ЖКП в одно- дво- трикімнатній квартирах? Чи варто боротися за субсидію? Якщо йдеться про 10-20-30 грн., то можливо й не слід витрачати свій час і не обтяжувати державні служби?
За повідомленням Міністерства з питань житлово-комунального господарства, у зв’язку з підвищенням вартості ціни на газ для комунально-побутових потреб населення на 50 відсотків, вартість утримання квартир у середньому збільшиться (в залежності від площі квартири, кількості зареєстрованих тощо):
для однокімнатної квартири – на 16 відсотків;
для двокімнатної квартири – на 19 відсотків;
для трикімнатної квартири – на 16 відсотків.
Так, якщо за однокімнатну квартиру плата становила 252,96 грн., двокімнатну – 504,75 грн., трикімнатну – 681,31 грн., після підвищення становитиме 293,21 грн., 601,71 грн., 790,41 грн. відповідно.

Автор: УВІП