https://moyagazeta.com/

В АМКУ дали “наганяя” виконавчим комітетам Кам'янець-Подільської та Городоцької міських рад

Чинним законодавством передбачено, що виконавці (виробники) здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво житлово-комунальних послуг і подають їх на затвердження органам місцевого самоврядування. Органи місцевого самоврядування затверджують ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво. У разі зміни вартості житлово-комунальних послуг виконавець (виробник) не пізніше ніж за 30 днів повідомляє про це споживача з визначенням причин зміни вартості та наданням відповідних обґрунтувань з посиланням на погодження відповідних органів

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до власних (самоврядних) повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать встановлення порядку в межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні, транспортні та інші послуги.

«У 2010 році Відділення проводило позапланові перевірки виконавчих комітетів, які здійснювали процедури встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги. У ході проведення перевірки діяльності виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради було встановлено, що тарифи на послуги з теплопостачання, водопостачання, водовідведення та обслуговування і поточного ремонту внутрішньобудинкових мереж були встановлені для КП «Міськтепловоденергія» на рівні, як для попереднього виконавця послуг – ЗАТ «Тепловоденергія». Тарифи діяли протягом опалювальних сезонів 2009-2010 років та 2010-2011 років і у ці періоди КП «Міськтепловоденергія» для мешканців м. Кам’янець-Подільського самовільно застосовувало тарифи на послуги з централізованого водо,- теплопостачання та водовідведення. Бездіяльність виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради могла створити умови суб’єктам господарювання для вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Виконавчий комітет Городоцької міської ради своїми рішеннями визначив тарифи на житлово-комунальні послуги, та ввів їх в дію за тиждень. В результаті комунальні підприємства не могли дотриматись встановленого 30-денного строку повідомлення споживачів про зміну вартості тарифів на послуги централізованого водопостачання, водовідведення та утримання будинків і прибудинкової території. Таким чином, виконком схилив комунальні підприємства до вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
Зазначені порушення були припинені у ході розгляду справ. Всього протягом 2010 -2011 років Відділенням було припинено 43 порушення з боку органів державної влади і місцевого самоврядування, у тому числі 10 – у вигляді бездіяльності», – повідомив голова Відділення Віталій Олуйко.