https://moyagazeta.com/

В Хмельницькому буде обмежено видачу ліків за безоплатними рецептами

Хоча на рахунках охорони здоров’я залишилося більше 840 тисяч гривень, які можуть бути спрямовані на потреби таких пацієнтів, проте цих коштів не досить. Причина – у місті вже нараховується 10 хворих, яким було пересаджено органи, а на забезпечення ліками цих людей необхідно витрачати від 12 до 24 тисяч гривень щомісяця, адже без необхідних медичних препаратів уже через 2-3 дні такі пацієнти можуть померти.

„Тому ми обмежимо видачу ліків за безоплатними рецептами. 600 тисяч гривень ми витратимо на закупівлю ліків для потреб людей, яким пересаджено органи”, – зазначив Михайло Василишин. „Я ставлю до відома, щоб не було звернень до депутатів, і щоб не просили допомогти. В нас критична ситуація”.

Чинників, що призвели до такої ситуації, як зауважив медик, декілька. По-перше, вони криються в нормах чинного законодавства: „Згідно з бюджетним кодексом, ми не маємо права перевершити тих бюджетних видатків, які існують на сьогоднішній день”. Іще два фактори, які перешкоджають достатньому забезпеченню хворих ліками за безоплатними рецептами – це велика кількість таких пацієнтів та різкий ріст цін на медичні препарати.

Про інші причини розповів міський голова Сергій Мельник. Він повідомив: „Ми трохи додали коштів на придбання туберкуліну, на харчування. Справа в тому що Мінздрав до цього часу не провів тендери і нічого ми не отримали. Тому доводиться все купувати за кошти міського бюджету”.

 

Ольга Лисиця