https://moyagazeta.com/

В Хмельницькому може з'явитись підземний музей?

Іван Васильович зауважив, відсутність підземних інженерних мереж та розміри Майдану Незалежності, що майже не відрізняються від Червоної площі у Москві, робить такий проект можливим.

Цей задум, як зазначає колишній мер міста, з’явився не тепер, а іще більше 20 років тому, коли пан Бухал керував Хмельницьким. «Міська рада вже давно підтримала цю ідею, іще коли я був головою Хмельницького міськвиконкому. Проте, двадцятирічна тяганина «захід-схід» не дає змоги зупинитися і зробити щось вагоме».

Зі слів колишнього очільника міста, голова ХОДА Василь Ядуха охоче підтримав ідею побудови музею, який сприятиме підвищенню культурного статусу Хмельниччини. Депутат також зазначив: «Багато жителів Хмельницького не знають культурного та історичного потенціалу своєї області. В Державному реєстрі нерухомих пам’яток України за архітектурою і містобудуванням Хмельниччина посідає третє місце, а якщо глибше копнути – то, можливо, і друге … Ізяславу 1150 років. Багато подолян про це знають? А Меджибіж? Іще Парижа на карті не було, а це місто вже існувало! А Сутківецька церква? А Кам’янець-Подільська фортеця – ця перлина на камінні?»

Планується, що у музеї будуть встановлені мініатюри архітектурних пам’яток краю. До прикладу, Кам’янець-Подільська фортеця буде виконана в мініатюрі 1:2000. «Ввважаю, що непогано було би побудувати і купола, через які освітлювалася би зала музею», – ділиться думками Іван Васильович.
Як стверджує Іван Бухал, уже невдовзі буде оголошено тендер на кращу пропозицію щодо використання площі.

А подібні проекти уже втілюються у Європі. Як приклад, він наводить Будапешт, у якому під площею побудували 4 підземні яруси. Депутат переконаний, що такий музей стане іще однією великою родзинкою міста, що приваблюватиме сюди гостей та туристів.

Проте, в Депуартаменті  архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради про такі плани не чули. Ситуацію прояснив  заступник міського голови Іван Прокопець. Він зазначив, що більше 15 років тому розроблялася концепція забудови площі майдану Незалежності інститутом “Цивільпромбуд”, і головним архітектором  Сусловим, який зробив ескізні пропозиції  забудови площі.  Вони передбачають ряд добудов  адміністративних приміщень, в тому числі – підземний паркінг.  Втілення проекту буде проводитись після того, як влада знайте інвесторів. Проте, чи буде тут музей – навряд чи: “Один музей у місті по вулиці Свободи  22  уже збудований. Проте, немає кому довести його до логічного кінця”.

Ольга Лисиця