https://moyagazeta.com/

В Хмельницькому влада бореться з “тіньовою” зайнятістю населення

Сьогодні чимало людей влаштовуються на роботу без укладання трудового договору. “Такий спосіб прийняття на роботу практикують в основному приватні підприємці, – продовжує Слов’ян Ількович і додає: “При цьому соціально незахищеними залишаються, насамперед, наймані працівники. Ненормований робочий день, відсутність оплати лікарняного та відпустки, залежність розміру заробітної плати виключно від роботодавця, відсутність записів у трудовій книжці та несплата внесків до Пенсійного фонду України – це неповний список порушення вимог трудового законодавства роботодавцями”.

Зрозуміло, що саме через неправомірне оформлення трудових стосунків часто, наприклад, у випадку конфлікту з роботодавцем, не виплачується заробітна плата працівникові. Слід зауважити, що більшість приватних підприємців, які використовують найману робочу силу ведуть недостовірний облік робочого часу. Тобто працівників змушують працювати по 10-12 год. на добу, без вихідних, а заробітна плата в трудовому договорі встановлена на рівні розміру мінімальної заробітної плати. Оплата роботи в надурочний час, у святкові та неробочі дні не проводиться.

Це не весь перерахований комплекс проблем, які виникають при нелегальному працевлаштуванні. Міська влада вживає всі необхідні заходи в межах чинного законодавства щодо врегулювання цього питання.
Так, виконавчим комітетом міської ради 25 червня ц. р. прийнято рішення №634 “Про створення робочої групи зі сприяння легалізації “тіньової” зайнятості населення та “тіньової” заробітної плати, затверджено Положення про неї та заходи щодо сприяння легалізації “тіньової” зайнятості населення та “тіньової” заробітної плати в місті у 2009 – 2010 роках”. До складу групи входять:
– управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради;
– Територіальна державна інспекція праці у Хмельницькій області;
– Федерація професійних спілок області;
– департамент економіки Хмельницької міської ради;
– управління Пенсійного фонду у м. Хмельницькому;
– управління торгівлі Хмельницької міської ради;
– Хмельницький міський відділ УМВС у Хмельницькій області;
– відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Хмельницькому;
– Хмельницький міський центр зайнятості;
– Державна податкова інспекція у м. Хмельницькому;
– міська санепідстанція;
– фінансове управління;
– міське контрольно-ревізійного управління.

Протягом останнього місяця робочою групою проведено 6 спільних перевірок, в ході проведення 2 з них виявлено, що у роботодавців працюють наймані працівники без належно оформлених трудових відносин. На даний час матеріали перевірок оформляються документально і планується ініціювання щодо порушення кримінальних справ прокуратурою міста Хмельницького та притягнення до відповідальності винних осіб.
1 жовтня 2009 року проведену чергову рейдову перевірку.

Шановні працівники, повідомляємо, що в разі порушення роботодавцями вимог чинного законодавства про працю, ви можете звертатись до управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради за адресою: вул. Проскурівського підпілля,32, тел.: 70-41-46.
 

Автор: УВІП