https://moyagazeta.com/

В урочищі «Евеліна» знешкоджено 791 артилерійський боєприпас часів війни

Шукачів небезпечного металу доставили до місцевого райвідділу міліції. На місці знахідки виявлені 370 вибухонебезпечних предметів часів Великої Вітчизняної війни, серед яких артснаряди калібру від 76 до 152 мм, гранати та підривники. Під час вилучення небезпечних знахідок, піротехніками аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління Міністерства надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області виявлені ще 421 вибухонебезпечний предмет: 237 артснаряд калібру 76 мм, 163 підривників до них, 14 гранат Р-24 та 7 димових мін.

Роботи по обстеженню прилеглої місцевості тривали протягом трьох днів, наразі усі боєприпаси знешкоджені. Слід зауважити, що тільки протягом 2009-2011 років піротехніки Хмельницького Аварійно-рятувального загону спеціального призначення здійснили 43 виїзди в урочище, під час яких виявлено, знешкоджено та знищено 1865 вибухонебезпечних предметів часів війни, очищено території площею 9 га. Проте, під час проведення контрольної очистки місцевості сапери постійно виявляють скупчення боєприпасів (арсенали) загальною кількістю від 100 до 300 одиниць.

Відтак за ініціативи Управління МНС області прийнята Комплексна програма запобігання виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у Ярмолинецькому районі на 2012-2015 роки, на виконання якої передбачено виділення коштів в сумі 500 тис. гривень для проведення суцільного розмінування урочища. Досить прикро, що деякі краяни заради легкої наживи намагаються викопати і здати боєприпаси на металобрухт, тим самим наражаючи на небезпеку не тільки себе, а й оточуючих. МНС вкотре застерігає любителів легкої наживи: 90 із 100 випадків самостійного розбирання або розпилювання боєприпасів закінчуються летально. При виявленні подібних знахідок ні в якому разі не чіпайте їх, встановіть добре видимим орієнтир та повідомте до найближчого райвідділу МНС за номером телефону екстреного виклику «101».