https://moyagazeta.com/

Василь Кравчук: “Все погано!”

Справи судові

Судилище над колишньою прем’єркою він називає величезним соромом для юриспруденції не лише України, але й світу. “Щодо ув’язненої Юлії Тимошенко, яка знаходиться в СІЗО, суд повторно застосував запобіжний захід – утримання під вартою”. Василь Кравчук розповів, як “маразматично” приймалося Апеляційним судом Києва це рішення: «Слідчий поїхав у Дніпропетровськ, запитав, чи там не проживає Юлія Тимошенко. Потім він поїхав у будинок, де вона мешкала, і з’ясувавав, що там її теж немає. Потім він звернувся до суду з тим, аби застосувати щодо Юлії Тимошенко запобіжний захід утримання під вартою, оскільки він не знайшов її за місцем проживання. А вона в СІЗО!”.

Депутат повідомляє також деталі щодо винесення вироку по газовій справі. Кравчук стверджує: документ зачитувався суддями Апеляційного суду за відсутності адвокатів екс-премґєрки та самої Тимошенко. Навіть прокурорів не було у судовій залі – вони не встигли повернутися з обідньої перерви, – з таким поспіхом судді виносили своє рішення. Ним вирок Юлії Тимошенко, за яким її засуджено до семи років увґязнення, залишається без змін.

“Все погано!”

Аналізуючи дії чинної влади за два роки правління, можна констатувати лише те, що за партію регіонів у жовтні 2012 року може голосувати лише безглуздий, – переконаний бютівець Василь Кравчук. “Розкрадання, зубожіння, знецінення, подорожчання”, – окреслює основні тенденції в економіці нардеп, нарікаючи: “Все погано!”.

Він запевняє, що уже навесні ціна одного буханця хліба буде зростати, а закладена бюджетом інфляція у 9 % насправді складатиме 50 %. Змальовуючи невтішні картини найближчого майбутнього, Кравчук зазначає: “Ціна на газ росте, ціна на продукти харчування теж невпинно зростатиме. Адже сьогодні близько 70 % пшениці не зійшло, а та, що й зійшла, знаходиться у вкрай поганому стані”.

Натомість збільшення розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму буде мізерним. Він також зазначає, що передусім відчують на собі вплив цих факторів пенсіонери, працівники бюджетної сфери. Згадуючи про процес прийняття головного кошторису країни на наступний рік, Кравчук наголошує: жодної поправки опозиції, а їх близько 1000, враховано не було. “Буде надзвичайно важко”, – переконує він.

Призупинення пільг народним депутатам він називає “дешевим трюком”. “Ми вже чотири роки тому виступали за скасування недоторканності, відмови від пільг, якими, непевне, ніхто й не користується”. Остання ініціатива – що стосується позбавлення привілеїв нардепів – законопроект Володимира Яворівського, який за цей час так і не спромоглися включити до порядку денного. Також Кравчук підкреслює те, що пільги не було скасовано, а лише призупинено їх дію на 2012 рік.
Сам кошторис Василь Кравчук називає антинародним і антисоціальним: “Це – перший за останні роки таких розмірів антисоціальний бюджет, адже пільг позбавили не народних депуатів, а чорнобильців, афганців. Вони (влада) погосподарювали до того, що грошей не буде!”.

Про земельну реформу

“Владу не цікавить, як буде власник розпоряджатися своїм земельним паєм”. Навіть орендарі, за твердим переконанням Кравчука, не зацікавлені, аби закон про ринок земель вступив в силу – для них значно вигідніша оренда.

В першому читанні закону “Про ринок земель” вони позбавили фермера – людину, яка хоче займатися сільським господарством та працює на землі, права додатково купити кілька гектарів землі. Закон, на думку депутата, приймається для того, щоби за безцінь через підвладні структури – земельний банк та земельний фонд – скупити та продати землі державної власності. яких в Україні 14 млн.га. – землі оборони, науки, освіти, колишні аеродроми.

Іще однією небезпекою  запровадження ринку земель в Україні, вважає Кравчук, є непорозуміння між самими селянами. “В нас селяни за межу, знаєте, що можуть зробити? Так склалося історично за сотні років”.

Ольга Лисиця