https://moyagazeta.com/

Василь Ядуха: Хмельниччина зустрічатиме опалювальний сезон у всеозброєнні

З 54 тисяч таких документів майже 35 тисяч підлягають скасуванню через невідповідність чинному законодавству. Серед областей, де найшвидшими темпами йде ця робота, названо Хмельницьку. « Чітко проведені в області всі заходи щодо внесення змін до регуляторних актів, а це близько 4 тисяч актів. І Андрій Петрович Клюєв відзначив, що Хмельниччина впоралася на 100 %», – сказав Василь Ядуха, спілкуючись з журналістами після наради.

Наступними розглянули питання готовності регіонів до опалювального сезону 2011-2012 років та погашення заборгованості за спожитий газ. « Потрібно відзначити, що Хмельниччина не згадувалася в негативному плані, і ми маємо прозвітувати перед жителями області, що в цілому роботи по підготовці житлово-комунального господарства, об`єктів соціальної сфери до опалювального періоду проводяться на Хмельниччині організовано. Середній темп покращення робіт до відповідного періоду минулого року складає від 6 до 15%», – підкреслив голова облдержадміністрації. За його словами, основна увага приділена закладам соціальної сфери, де станом на 1 вересня очікується підготовка на рівні 98-99 %. Не менш важливим питанням Василь Ядуха назвав підготовку теплових, водопровідних та каналізаційних мереж і котелень до зими. Їхня готовність на 15 серпня сягає 80%. На перше вересня будемо мати більше 90% , переконаний очільник краю. « В цілому, ситуація з підготовки до опалювального сезону контрольована, область чітко виконує графік розрахунків за використану енергію і природний газ. Наші показники проведення державних заліків, які сьогодні є з врахуванням різниці в тарифах, є одними з кращих в Україні», – зазначив Василь Ядуха. Він висловив переконання, що Хмельниччина і залишатиметься в числі лідерів по розрахунках, відтак область вчасно і в повній мірі отримає ліміт газу для опалювального сезону 2011 -12 років.

Разом з тим, Василь Ядуха назвав недоліки, над якими потрібно працювати. Це, насамперед, забезпечення вугіллям закладів соціальної сфери, які працюють на цьому виді палива. Актуальним залишається питання стану доріг і їх підготовки до зимового періоду, забезпечення сипучими матеріалами. Найболючішим питанням голова назвав забезпечення лічильниками підприємств теплокомуненергетики. Станом на 15 серпня зі 120 лічильників теплової енергії, яких потребує наш край, 44 вже вже встановлено. Ще 30 додатково буде встановлено до 1 числа. « Ми виходимо на 60%, при тому, що по Україні на сьогоднішній день – 25%. А у нас на сьогоднішній день – 28%. Це надзвичайно велика проблема, тому що великі підприємства мають обігові кошти і встановлюють лічильники, вартість одного такого лічильника коливається від 50 до 100 тисяч гривень. Ми сьогодні робимо ставку на підприємства теплокомуненергетики маленьких міст, де практично обігові кошти відсутні, а якщо з`являються, їх потрібно спрямувати на ремонт котелень, теплових мереж, житлового фонду, тощо. А вже встановлення лічильників переходить на другий план. Проте, ця робота має бути зроблена», – підкреслив Василь Ядуха. За тиждень – другий, переконаний голова адміністрації всі проблемні питання підтягнуть в області, і Хмельниччина зустрічатиме опалювальний сезон у всеозброєнні.

Окрему увагу під час селекторної наради приділили і забезпеченню регіонів скрапленим газом та цінам на нього. « Ми внеси пропозицію до Кабінету Міністрів України скасувати відповідні постанови, де визначені три комерційні структури щодо поставки скрапленого газу, а вже вони розподіляють між регіонами. Область забезпечена скрапленим газом більш як на 54 % , але позитивним є те, що у нас ціна одного балону газу на 20 гривень нижча, ніж в цілому по Україні – близько 133 гривень. Ми вважаємо, що зміна постанови дасть можливість, щоб така структура як наш «Хмельницькгаз» напряму заключала контракти, мала змогу здешевити ціну одного балону газу та одночасно поставляти газ для населення. Якщо цього не буде, перебої, які на сьогоднішній день є, будуть продовжуватися і надалі», – зазначив Василь Ядуха.

Останнім розглядали питання закупівлі зерна до державного фонду та створення регіональних зернових резервів. «Хмельниччина в трійці регіонів по виконанню завдань щодо забезпечення регіональних резервів зерна. Потреба110 тисяч тон. Ми вже на сьогоднішній день підтвердили 120 тисяч тон, тобто виконали завдання на 110%. Мною поставлене завдання заступнику голови облдержадміністрації і керівникам районів, щоб дане зерно було сконцентроване на 100 відсотків на хлібоприймальних підприємствах, а не в господарствах, які дали гарантійні листи, що воно в них знаходиться на збереженні», – підкреслив Василь Степанович.

О. Юрчук

Источник: Хмельницька ОДА