https://moyagazeta.com/

Відкритт відділення переливання крові

Перерізав символічну стрічку і відкрив оновлене відділення Хмельницький міський голова Сергій Мельник. Він привітав присутніх з важливою і радісною подією та розповів про діяльність міської влади в напрямку якісного надання медичної допомоги в галузі охорони здоровґя матері і дитини. Сергій Мельник підкреслив, що влада міста вважає пріоритетним напрямком своєї діяльності розвиток та підтримку сімґї, охорону материнства та дитинства. І підтвердженням цьому є те, що хмельничанки народжують дітей в оснащеному сучасним обладнанням перинатальному центрі. Як повідомив головний лікар цього медичного закладу Андрій Ропотан відділення трансфузіології та еферентної терапії – одне з найкомфортніших і найкраще за рівнем оснащення серед подібних відділень в Україні.

З міської казни виділено близько 200 тисяч грн. на придбання надсучасного обладнання – низькотемпературного холодильника та апарата “BaxTer-Antopheresis-C” (виробництва США), призначеного для донорського або лікувального автоматизованого плазмаферезу (вилучення плазми крові). Про роботу нового апарата розповів завідувач відділення Юрій Закревський. Сучасна медична апаратура дозволить суттєво покращити рівень обслуговування донорів та лікування хворих, вагітних і породіль. До цього часу ця процедура у перинатальному центрі проводилася у ручному режимі, що займало тривалий час.

Заступник міського голови Григорій Давиденко повідомив, що міська влада закупила до нового апарата одноразові фільтри, тому ризик зараження інфекцією через кров зводиться до нуля. За рахунок бюджету міста також відремонтовано приміщення відділення, на що виділено 100 тисяч гривень. Міська влада побудувала свою роботу так, аби супроводжувати дитину від періоду виношування до її народження. За словами міського голови Сергія Мельника сьогодні уже є перші результати проведеної роботи за попередні два роки. Зокрема, зменшуються показники материнської та малюкової смертності. За статистичними даними у місті Хмельницькому спостерігається природний приріст населення – на 250 осіб народжуваність перевищує смертність. Сергій Мельник запевнив, що міська влада і надалі буде робити все можливе для покращення здоровґя матерів та їх немовлят, щоб рівень надання медичної допомоги відповідав сучасним вимогам. Цьогоріч міська влада виділила кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації неонатального відділення міської дитячої лікарні.Окрім того при уточненні бюджету міста передбачається збільшити видатки на придбання медикаментів та харчування хворих.

Історія відділення трансфузіології та еферентної терапії Хмельницького міського перинатального центру

Ще за радянських часів постійне зростання рівня народжуваності і, як наслідок, централізація в обласному центрі найважчих випадків виношування вагітності, розродження, а також важких гінекологічно хворих жінок, часто-густо вимагало наявності достатньої кількості крові, її компонентів та препаратів у пологовому будинку. Відділення переливання крові – саме так називалось відділення, що було відкрите невдовзі після здачі в експлуатацію “нового” пологового будинку. Воно розташувалось на п’ятому поверсі поліклінічної частини корпусу, поряд з клініко-діагностичною лабораторією та центральним стерилізаційним відділенням. Першим цей надзвичайно важливий підрозділ очолив Віктор Васильович Вознюк, який працював на той час начмедом пологового будинку, А першою медичною сестрою відділення переливання крові стала Любов Іванівна Остяк. З 1981 по 1987 рік керував відділенням Анатолій Феліксович Якубовський, який став згодом головним лікарем пологового будинку. Його наступником до 1992 року був Іван Ананійович Приймак, до речі, згодом директор Хмельницького базового медичного училища.

Нинішній головний лікар Хмельницького перинатального центру Андрій Григорович Ропотан очолював це відділення до 1997 року. І ось уже 11 років керує відділенням Юрій Валентинович Закревський. Колектив, що знаходиться у його підпорядкуванні, а це – старша медична сестра Олена Семенівна Демедес, операційна медична сестра Анастасія Станіславівна Морозова, молодша медична сестра Майя Миколаївна Лисак та фельдшер-лаборант, – сумлінно працюють на цій нелегкій і відповідальній ділянці роботи перинатального центру. Показовий факт: щороку кількість донорів крові зростає. До прикладу, минулого 2007 року щорічний план було виконано на 138%. Це найкращий показник роботи серед відділень служби крові в Хмельницькій області. Цього року планується виконання плану понад 150 відсотків. Значно полегшує роботу реєстратури автоматизована система пошуку людей, які мають протипоказань щодо донорства крові та її компонентів. Приємною подією для всіх став переїзд у відремонтоване приміщення з окремим входом, з новим оснащенням, яке дозволить суттєво покращити рівень обслуговування донорів та лікування хворих, вагітних, породіль. Нещодавно за сприяння головного лікаря та місцевої влади у відділення придбано низькотемпературний холодильник “Дніпро МІСТ на 300 л з температурою охолодження – 45°С та апарат “ВахТег-АиїорЬеге8І8-С призначений для донорського та/або лікувального автоматизованого плазмаферезу. До цього ця процедура проводилась у ручному режимі, що займало тривалий час. Але напрацьована “стара” методика і досі є актуальною у деяких нестандартних ситуаціях.

На сьогодні метод плазмаферезу досить актуальний у сучасній медицині. Він застосовується в різних напрямках. Найефективніше він проводиться в відділеннях з хірургічним, токсикологічним, акушерсько – гінекологічним профілем. Що стосується акушерства та гінекології, то лікування деяких нозологічних форм хвороб в комплексній терапії без застосування еферентних методів немає належного кінцевого результату лікування. На даний час у відділенні є позитивні результати щодо лікування та пролонгування вагітності у жінок зі звичним не виношуванням вагітності, а також у жінок з ранніми та пізніми гестозами вагітності. Особливе значення методу плазмаферезу має при виношуванні вагітності у жінок з Rh – конфліктом та АВО – сенсибілізацією. у Хмельницькому міському перинатальному центрі лікування методом плазмаферезу розпочалось з липня 2007 року.

За поточний період зроблено більше 500 лікувальних плазмаферезів. Всі породіллі, що отримували плазмаферез в період вагітності відразу ж після процедури та на даний час почуваюсь себе добре і мають гарних доношених немовлят. На кафедрі акушерства і гінекологи у співавторстві із нині діючим завідувачем трансфузіології було виконано наукову роботу “Аутогемотрансфузія при абдомінальному розродженні”. У 1999 році вона була опублікована у “Збірнику наукових праць асоціації акушерів-гінекологів України”. Щороку народжуваність у м. Хмельницькому зростає. Це гарний показник добробуту народу, у зв’язку з цим також збільшується щорічно кількість донацій крові, та її компонентів. В нових умовах, з новим сучасним обладнанням колектив відділення і надалі сумлінно працюватиме, аби покращити рівень обслуговування донорів, а також здоров’я матерів-подолянок та їх майбутніх немовлят.

Автор: УВІП