https://moyagazeta.com/

Влада: заборгованість із виплати заробітної плати у місті Хмельницькому зменшилась

Це перше в поточному місяці і вже третє впродовж березня-квітня засідання комісії, яка створена для контролю за станом погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах міста Хмельницького.

В ході засідання були розглянуті питання щодо середнього розміру заробітної плати та проаналізовано стан виплати заробітної плати найбільш „проблемних” підприємствах міста, що перебувають у переліку підприємств-боржників із виплати заробітної плати станом на 1 квітня поточного року. З 13 таких підприємств, запрошених на засідання, з’явились керівники шести з них.

Інформуючи про стан заборгованості на 1 квітня заступник міського голови повідомив, що завдяки вжитим впродовж березня заходам, заборгованість із виплати заробітної плати у місті Хмельницькому, за оперативною інформацією, зменшилась (порівняно з даними на 1 березня) на 15 підприємствах на 1 млн. 18,8 тис. грн. і становить 4 млн. 145,6 тис.грн. Зокрема, ліквідували заборгованість 7 підприємств на загальну суму 836,0 тис.грн. Анатолій Лаврентій також наголосив, що станом на 1 квітня 2011 року заборгованість повністю ліквідовано на міських комунальних підприємствах.

Начальник управління праці та соціального захисту населення Словян Воронецький і повідомив членам комісії про заходи, що вживались в напрямку підвищення рівня заробітної плати, легалізації “тіньової” зайнятості населення та “тіньової” заробітної плати на виконання протокольних доручень попередніх засідань комісії.

Так, протягом поточного періоду 2011 року проведено 61 перевірку з питань дотримання законодавства про працю на підприємствах міста. В ході перевірок виявлено 242 порушення законодавства про працю, в т.ч. під час 8 перевірок виявлено заборгованість із заробітної плати на суму 1 млн. 453,8 тис.грн.
У результаті повторних перевірок встановлено, що повністю ліквідували виявлені порушення 17 підприємств, зменшили заборгованість 6 підприємств на загальну суму 438,1 тис.грн.

В органи прокуратури міста Хмельницького для відповідного реагування направлено матеріали 14 перевірок.
Про роботу, проведену працівниками Державної податкової інспекції у місті Хмельницькому, з питання підняття рівня заробітної плати, легалізації “тіньової” зайнятості населення та “тіньової” заробітної плати довела до відома членів комісії заступник начальника ДПІ у м. Хмельницькому Тетяна Процюк.

Заступник начальника управління ПФУ у м. Хмельницькому Марія Лужанінова інформувала про стан розрахунків до Пенсійного фонду України та про відповідні заходи, що вживались управлінням ПФУ в місті Хмельницькому.
Члени комісії заслухали запрошених на засідання керівників підприємств-боржників із виплати заробітної плати та проаналізували шляхи виходу з проблемних ситуацій. Варто додати, що з 13 запрошених керівників таких підприємств, на засідання з’явилось лише шість.

За підсумками засідання затверджено ряд заходів, спрямованих на підвищення розміру заробітної плати та погашення заборгованості з її виплати, легалізацію “тіньової” зайнятості населення та “тіньової” заробітної плати, надані протокольні доручення.
До уваги громадян міста! З питань законодавства про працю, зокрема, з питань дотримання законодавчо встановлених державних мінімальних гарантій оплати праці можна звернутися у відділ трудових відносин та зайнятості населення управління праці та соціального захисту населення за телефонами “гарячої лінії” 70-41-46, 65-42-81.

Автор: УВІП