https://moyagazeta.com/

З 1 серпня 2010 року очікується підвищення комунальних послуг для населення міста

Особливої уваги в період підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги потребують малозахищені верстви населення. Урядом затверджене рішення, яке спрямоване на забезпечення належного соціального захисту родин, для яких вартість комунальних послуг перевищує 15 відсотків середньомісячного сімейного доходу.

На сьогоднішній день держава надає субсидії на оплату комунальних послуг всім громадянам, в яких сума платежів за житлово-комунальні послуги перевищує 20% середньомісячного доходу сім’ї для сімей, в яких проживають працюючі громадяни, а для пенсіонерів та інвалідів обов’язкова плата за житлово-комунальні послуги складає 15% середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Відтепер норми будуть зменшені: до 15% – для працюючих та до 10% для непрацездатних громадян.

Рішенням передбачено, що буде скорочено перелік документів, які подаються для призначення житлових субсидій. Для працюючих подається лише заява, довідки про доходи, що підтверджують дані декларації, яка надана сім’єю. Для непрацюючих подаються лише заява та декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

Питання соціального захисту найуразливіших верств населення, удосконалення системи надання соціальних послуг вже не перший рік є одним з пріоритетних в роботі Хмельницької міської влади. Від 2006 року за додатковою Програмою надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг з міського бюджету виплачено 10,8 млн. грн. сім’ям, в складі яких є інваліди, одинокі пенсіонери, діти-сироти та іншим сім’ям згідно рішення комісії.

В місті Хмельницькому житлові субсидії за спрощеним порядком призначаються ще з 2007року відповідно до прийнятого рішення виконавчого комітету “Про спрощення процедури надання субсидій населенню міста”. Відкрито 7 громадських приймалень в усіх мікрорайонах міста, ближчим часом планується відкрити ще одну на вул. Шевченка, 99. На ремонт приймалень, облаштування меблями і комп’ютерною технікою з міського бюджету виділено 887,4 тис.грн.. За цей час забезпечено виплату субсидій 31,8 тис. сімей на суму 19,6 млн. грн.. У зв’язку із підвищенням тарифів на газопостачання з серпня прогнозується збільшення приблизно на 1000 звернень щодо оформлення субсидій.

Хмельничани, які після здороження газу будуть мати право на субсидії, будуть їх отримувати. У Хмельницькому при міському комплексі соціальної реабілітації та побутового обслуговування пенсіонерів створено центр замовлення послуги з оформлення житлових субсидій соціальними працівниками за телефоном для одиноко проживаючих пенсіонерів, які за станом здоров’я не можуть звернутись за призначенням субсидії та потребують такою допомоги. Телефон центру – 63-23-37.

Автор: УВІП