https://moyagazeta.com/

Як подільські красуні змінили сукні та підбори на камуфляж і берці

 48-ма інженерна бригада, яка налічує близько двох тисяч військовослужбовців, базується в туристичному серці Хмельниччини – місті Кам’янець-Подільський. Інженерні війська є спеціальним родом Сухопутних військ і беруть активну участь у антитерористичній операції на Сході України.Служать в ній не лише суворі й мужні чоловіки. Depo.Хмельницький дізналася про чарівних представниць Хмельниччини, які змінили красиві сукні та підбори на камуфляж і берці, вільний графік – на життя за наказами, яскравий макіяж і манікюр – на діловий природний, а ранкове ніження в ліжку – на пробіжку, віджимання і качання пресу.

Півсотні жінок та дівчат на рівні з чоловіками-військовослужбовцями виконують усі накази, ходять у наряди, одягаються за 60 секунд і бігають крос. Немає поблажок для них і у вимогах щодо виконання нормативів – однаково влучно вони стріляють, качають прес і віджимаються.

Вояки-чоловіки зізнаються: присутність у розташуванні жінок змушує їх ретельніше слідкувати за зовнішнім виглядом та контролювати свої висловлювання. “Від присутності жінок у колективі – лише позитив, – каже командиром бригади, підполковник Віктор Коршок. – Вона й посміхнеться, й пожартує, і, коли треба, поставить на місце. Дівчата – молодці, бездоганно виконують свої посадові обов’язки. Дай їм автомат, і можуть відстрілятися краще від того солдата, для якого стрільба – основна робота”.

олодший сержант Людмила Кузик за фахом фінансист. У Збройних Силах служиться вже п’ять років. Зізнається, що спочатку пішла працювати просто на військовий факультет Подільського державного аграрно-технічного університету, проте вже за два роки вирішила укласти контракт і пройшла 3-місячне навчання в Кам’янець-Подільському Центрі підготовки інженерних військ.

“Сказати, що для рідних це було несподіванкою – це не сказати нічого. Для них це стало шоком, – розповідає Людмила. – Проте зараз вони мною пишаються. Особливо 11-річний син”.

Згадує жінка, як страшно було вперше взяти до рук зброю: і мішень далеко, і руки тремтять. Але сьогодні молодший сержант із зброєю на “ти”. До обов’язків Людмили входить облік матеріального забезпечення.

Ще одна чарівна військовослужбовиця Вікторія Гупряк за освітою – менеджер по туризму. Присягнувши на вірність Україні, дівчина проходить службу на посаді оператора стройової частини.

“Мені не довелося побувати у справжньому бою. Але я до цього готова і психологічно, і професійно. Адже життя кожної людини – це безцінний дар, унікальний і неповторний. Треба його берегти, – ділиться думками Вікторія. – Те, що нині на сході російські найманці вбивають та калічать українських воїнів, які захищають свій народ, вважаю кривавим злочином проти усього людства. І всі свої знання та вміння я готова застосувати для порятунку наших героїв”.

Про свій вибір дівчата не шкодують і радять жінкам не вагатися, а обирати службу в ЗСУ. І тим самим робити свій посильний внесок у перемогу над окупантом.