https://moyagazeta.com/

Як зробити безпечною роботу нічних розважальних закладів

 Зокрема, це кафе “Шторм”, “Арсенал”, спортивно-оздоровчий комплекс “СВ”, кафе-бар “Вего”, бар “Токіо”, торговельно-готельно-розважальний комплекс “Либідь-Плаза” тощо.
Міську владу представляла заступник міського голови Ірина Ковальчук.
Звертаючись до присутніх, Ірина Іванівна, зазначила, що більше року тому розпочата і триває робота із впорядкування діяльності розважальних закладів у нашому місті.

З цією метою міською радою прийняті рішення про посилення профілактичного впливу і протидії проявам пияцтва та алкоголізму серед населення міста Хмельницького та про обмеження перебування дітей без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють, у закладах дозвілля, громадського харчування, розважальних закладах, на вулицях міста та інших громадських місцях м. Хмельницького. Ірина Іванівна підкреслила, що при досить нетривалому періоді дії цих рішень досягнуто певних позитивних результатів.
Заступник міського голови відзначила співпрацю між міською владою і окремими закладами ресторанного господарства, зокрема баром “Шторм”, керівництво якого з розумінням дослухається до зауважень і рекомендацій міської влади. Цю тезу підтверджує і статистика правоохоронних органів щодо згаданого закладу.

Ірина Іванівна підкреслила, що майже у всіх закладах ресторанного господарства, які проводять масові розважальні заходи у нічний час, відбулося значне зменшення кримінальних дій.
Вона окреслила форми і методи співпраці міськвиконкому із закладами ресторанного, готельного господарства, які влада хотіла би бачити і в подальшому.

Метою проведення наради Ірина Ковальчук назвала заслуховування та врахування думок і пропозицій усіх запрошених на зустріч представників установ і організацій.
Учасники обговорили підготовлені пропозиції щодо зміни режиму роботи закладів ресторанного господарства, які практикують масові розважальні заходи,зокрема, в нічний час.

Запровадивши ці пропозиції, можна було би підвищити безпеку перебування мешканців міста у закладах відпочинку.
В обговоренні взяли участь та внесли конкретні пропозиції заступник начальника МВ УМВС України в області Сергій Трач, головний лікар міської санітарно-епідеміологічної станції Олександр Рибак, начальник міського управління ГУ МНС України в області Петро Сибіга, заступник начальника територіального управління Держгірпромнагляду по області Петро Матущак, заступник начальника ДПІ в місті Хмельницькому Валерій Лужанінов, заступник начальника управління у справах захисту прав споживачів в області Олександр Авузяк.

Також в ході наради були обговорені пропозиції з покращення організації дозвілля молоді, в яких взяли участь начальник служби у справах дітей Галина Бойко, начальник управління у справах у справах сім’ї та молоді Тетяна Власюк та її заступник Сергій Аніськов.
За підсумками наради створено робочу групу для здійснення перевірки бару “Токіо”, оскільки на його роботу є найбільше нарікань з боку контролюючих органів.

Головному лікарю міської санітарно-епідеміологічної станції Олександру Рибаку та управлінню торгівлі міської ради доручено провести санітарно-епідеміологічну експертизу та перевірку щодо відповідності зазначеного закладу чинному законодавству.
Висловлені в ході зустрічі пропозиції підтримані присутніми на нараді представниками закладів ресторанного господарства, які проводять масові розважальні заходи у нічний час. Зокрема:

1. Рекомендувати укласти угоди з державною службою охорони або з фірмами, які мають ліцензії на надання послуг з охорони під час роботи закладу ресторанного господарства (відповідальні – власники закладів, орендарі (фізичні особи – підприємці).

2. Встановити систему відео спостереження в приміщеннях та на прилеглих територіях цих закладів ресторанного господарства. Обмежити доступ працівників та сторонніх осіб до відео носіїв з метою отримання достовірної інформації та неможливості втручання в базу даних (стирання інформації). Надати доступ правоохоронним органам до цієї інформації. Зберігати відеоінформацію протягом семи днів (відповідальні – власники закладів ресторанного господарства).

3. Провести навчання з охоронцями нічних розважальних закладів на предмет вирішення конфліктних ситуацій, поведінки охоронців і їх толерантного ставлення до особистості, незалежно від сторони (учасників) конфлікту.

4. Посилити контроль за виконанням рішень сесії міської ради “Про посилення профілактичного впливу і протидії проявам пияцтва та алкоголізму серед населення міста Хмельницького” та “Про обмеження перебування дітей без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють, у закладах дозвілля, громадського харчування, розважальних закладах, на вулицях міста та інших громадських місцях міста Хмельницького” (відповідальні управління освіти, управління у справах сім’ї і молоді, управління торгівлі, міський відділ внутрішніх справ).

5. Провести семінари-навчання з тренерсько-викладацьким складом ДЮСШ, спортивних секцій, клубів та інших спортивних закладів про кодекс честі та поведінки спортсмена щодо незастосування навиків силових єдиноборств за межами спортивних споруд. Ввести обов’язковим для вихованців силових видів спорту “Уроки духовності” один раз на тиждень (відповідальні – комітет фізичної культури і спорту, управління у справах сім’ї і молоді).

6. Господарюючим суб’єктам, які здійснюють діяльність у сфері ресторанного господарства з організацією масових розважальних заходів, пройти державну санітарно-епідеміологічну експертизу, що засвідчує відповідність (невідповідність) об’єкта медичним вимогам безпеки для здоров’я і життя людини, та представити її висновки (відповідальні – власники закладів ресторанного господарства).

7. Суб’єктам господарювання забезпечити безперешкодне відвідування закладів для проведення обстеження закладу працівниками структурних підрозділів виконавчого комітету (відповідальні – власники закладів ресторанного господарства).
 

Автор: УВІП