https://moyagazeta.com/

З Хмельницького – безпосередньо до Польщі!

Дійство почалося з виступів Кшиштофа Свідерека – генерального Консула Республіки Польща у Вінниці, Рохіта Сапру – регіонального директора компанії VFS Global в Україні та Білорусі, Людмили Черевченко – керуючої справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради, яка представляла Хмельницьку облдержадміністрацію, а завершилося урочистим перерізанням червоної стрічки.

Як відомо, для зменшення черг у консульствах посольство Польщі в Україні запланувало відкрити в нашій країні 14 додаткових пунктів, де люди зможуть подавати заявку на отримання візи, супроводжувальні документи, сплатити візовий збір, оформити страховку, сфотографуватися. Подібні пункти вже працюють у Львові, Києві, Одесі, Донецьку, Тернополі, Івано-Франківську, Рівному, Житомирі, Дніпропетровську, Луцьку, Харкові та Вінниці. Тепер до них приєднався Хмельницький, а незабаром очікується відкриття подібної установи у Сімферополі.

 

Отже, пункт відкритий, але розпочне він роботу з 18 червня, і працюватиме з понеділка до п’ятниці по вулиці Проскурівського підпілля, 46 біля філії ощадбанку №15. Існує ще одне «але» – на відміну від консульств, котрі приймають документи на отримання віз безкоштовно, в даній установі ця послуга коштуватиме 19,5 євро. Всі документи, що подаються до пункту, передаватимуться до посольства/консульства Польщі у Вінниці для розгляду та прийняття рішення. Працівники пункту прийому анкет жодним чином не впливають на рішення посольства, карти поляка вони також не видаватимуть. Час опрацювання візової заяви може варіюватися в залежності від категорії візи, громадянства і повністю залежить від генконсульства Польщі в України.

“Протягом 2010 році було видано близько 21 тисячі візових документів, а в 2011 році дана кількість збільшилася на 80 % (38 тисяч). Маю надію, що завдяки прийому візових анкет в Хмельницькому видача національних польських та шенгенських віз буде збільшена та вони стануть більш доступними для громадян України. Подавати анкети зможуть мешканці Хмельницької та сусідніх областей (Житомирської та Вінницької) та іноземних держав”, – висловив думку генконсул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек.

У тендері по відкриттю подібної структури перемогла компанія «VFS Global», яка на ринку України працює з 2007 року та співпрацює з 15 країнами. Дана міжнародна компанія по аутсорсінгу та технологічним послугам співпрацює з дипломатичними місіями та урядами у світі, є дочірнім підприємством зі стовідсотковою участю Kuoni Group (компанії, зареєстрованій на фондовій біржі зі штаб-квартирою в Цюриху, Швейцарія).

Микола Атаманюк

Зйомки та монтаж Людмила Луніна