https://moyagazeta.com/

За втручання прокурорів вдалось запобігти протиправному відчуженню 1100 га земель державної та комунальної власності

Так, днями прокурором Новоушицького району опротестовано рішення сільської ради, яким незаконно вилучено із користування Шебутинецької ЗОШ І-ІІ ступенів земельну ділянку. Близько 2,6 га землі сільрада відібрала у землекористувача без відповідної згоди.

Прокуратурою Полонського району встановлено, що районна держадміністрація передала в оренду громадянину земельну ділянку водного фонду площею 7,7 га для рибогосподарських потреб. Однак, цей орендар, замість риборозведення на зазначеній земельній ділянці, зняв поверхневий шар ґрунту та видобував корисні копалини. У зв’язку з нецільовим використанням землі прокуратурою району в інтересах держави в особі райдержадміністрації заявлено позов про розірвання договору оренди.

Загалом у поточному році у сфері земельних відносин прокурорами порушено 8 кримінальних справ, внесено понад 460 подань і протестів, до відповідальності притягнуто 142 особи, з яких 94 – органів контролю, відшкодовано більше півмільйона гривень до бюджету. За прокурорського втручання вдалось запобігти протиправному відчуженню майже 1100 га земель державної та комунальної власності, повернуто державі 413 га на суму 4 мільйона гривень.

Прес-служба прокуратури Хмельницької області