https://moyagazeta.com/

Забуттю не підлягає

В обласному центрі проводиться комплекс заходів, приурочених 75-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні. Злочин забуттю не підлягає.
Починаючи від 6 вересня щосуботи біля Ангела Скорботи відбувається акція “33 хвилини”, де поіменно згадуються усі, хто став жертвою Геноциду проти нації.
У навчальних закладах міста, в бібліотеках, у закладах культури проводяться конференцій та “круглі” столи з дослідження причин і наслідків голодоморів як прояву злочину проти українського народу, розгорнуто відповідні експозиції та книжкові виставки.
Триває збирання документальних матеріалів, свідчень очевидців голодоморів…
Наймасовіші заходи відбудуться 22 листопада й напередодні сумної річниці Голодомору.
Так, 21 листопада Хмельницький міський голова, голова обласної державної адміністрації та голова обласної ради зустрінуться із свідками голодоморів, відбудеться поминальний обід.
22 листопада на території нашої країни будуть приспущені Державні Прапори України та обмежено проведення у населених пунктах розважальних заходів, а також трансляцію у засобах масової інформації розважальних передач.
Цього ж дня, за участю широких кіл громадськості в усіх районах та містах області, зокрема, й у Хмельницькому, о 16.00 годині розпочнеться загальнонаціональна хвилина мовчання, на цей час зупиниться рух громадського та приватного транспорту (з подаванням відповідних звукових сигналів транспортними засобами) і загальнонаціональна акція “Засвіти свічку!” Від 16.00 до 24.00 – запалювання та встановлення свічок і лампад на центральних майданах населених пунктів та біля меморіалів жертвам Голодоморів, на вікнах адміністративних приміщень та помешкань громадян.
Відбудеться Скорботна хода вулицями обласного центру та покладання вінків, кошиків квітів, лампадок, горщиків із пшеницею і свічками, композицій із житніх та пшеничних колосків до пам’ятника Ангелу Скорботи за участю керівництва міської та обласної рад, облдержадміністрації, лідерів громадсько-політичних об’єднань, представників релігійних конфесій, молоді.
Заходи оперативно висвітлюватимуть засоби масової інформації.