https://moyagazeta.com/

Засідання постійної комісії з питань бюджету

Серед членів комісії на засіданні також були присутні – Мар’ян Зеленецький, Андрій Дейнега, Віталій Стрембіцький, Сергій Пенюшкевич, Анатолій Овчарук, Людмила Бесєда.

Депутати розглянули питання перерозподілу субвенції з державного бюджету на 2008 рік на соціально-економічний розвиток регіонів. З даного питання інформував перший заступник голови облдержадміністрації Микола Дерикот.
Близько 4 млн. гривень державних коштів цьогоріч не змогли освоїти на об’єкти в Деражнянському, Старосинявському та Волочиському районах.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України у Волочиському районі субвенцію зменшили на 2 млн. грн. (поліклініка), Деражнянському – на 809,5 тис.грн. (травматологічний корпус ЦРЛ), а в Старосинявському – на 1133,5 тис.грн. (загальноосвітня школа у с.Нова Синявка).
У тій же постанові за поданням облдержадміністрації визначено і 4 об’єкти в області, на які потрібно збільшити фінансування: загальноосвітня школа в с.Гулівці (Білогірський район) – на 1233,5 тис.грн., котельня Красилівської ЦРЛ – на 476 тис.грн., навчально-виховний комплекс у с.Шаровечка (Хмельницький район) – на 943,5 тис.грн., та загальноосвітня школа у с.Скарженці (Ярмолинецький район) – на 1290,0 тис.грн.

Перед тим як віддати гроші, депутати вирішили переконатись, що вони цим об’єктам дійсно потрібні.
За словами голови комісії Миколи Агарова, по школі в Гулівцях та поліклініці питань немає. Профільна постійна комісія обласної ради з питань будівництва, житлово-комунального господарства, природокористування та екології (голова комісії Артур Фрідмана) розглядала пропозиції по фінансуванню цих об’єктів і у висновках погодила аргументацію виділення коштів по цих двох об’єктах. Не було і заперечень у членів бюджетної комісії.

«Щодо Ярмолинецького району, то коштів ми сюди не дамо, – зазначає Микола Агарков. – Попередньо сюди уже виділялось 1361,5 тис.грн. Цих коштів мало бути достатньо для виконання робіт із збереження об’єкту (влаштування покрівлі, встановлення вікон, підсилення несучих конструкцій та забезпечення водовідведення від будівлі). Зараз освоєна лише половина цих коштів, а вони просять ще більше мільйона. Профільна комісія рекомендувала відкорегувати набір робіт на більш доцільні і можливі до виконання у 2008 році.»

Досить проблемна ситуація із четвертим об’єктом – навчально-виховному комплексі у с.Шаровечка. Цій школі уже понад 70 років. Із аварійного приміщення будівельники вже другий місяць «ліплять» навчальний заклад. В недоцільності цієї реконструкції переконалися і депутати обласної ради, які вирішили оглянути об’єкт на місці і виїхали в Шаровечку. Звичайно, видовище жахнуло і депутатів, і представників ЗМІ. Половина будівлі стоїть без даху. Одна з стін повністю вкрита тріщинами, які закріпили металевими скобами. Навіть при закінченні реконструкції не можна остаточно сказати, що даний об’єкт буде безпечним для навчання дітей.
На цю школу попередньо виділялось уже 500 тисяч гривень з держбюджету. Ще понад 400 тисяч пішло з районного бюджету. Розробленою проектно-кошторисною документацією передбачено величезний обсяг робіт з підсилення несучих конструкцій, заміною дерев’яних перекриттів на монолітні із встановленням металевих несучих балок, з улаштуванням монолітного поясу, установленням металевих перемичок великого перетину над усіма вікнами. Сама ж кількість металу (кілька десятків тонн), яка згідно документації має бути використана в реконструкції, уже ставить під питання безпечність навчання учнів.

На момент виїзду виконано лише 15-20% робіт. Замовник і підрядник завіряють, що при виділенні у 2008 році ще близько півтора мільйони гривень субвенції, реконструкція буде завершена. А це викликає великі сумніви і в депутатів комісії з питань будівництва і в депутатів – бюджетників. Крім цього, для нормального функціонування навчального закладу необхідно також подумати і про спортивний майданчик, і про благоустрій територій, самих класів, і, врешті-решт, про санвузол в приміщенні, а не на дворі.
Згідно висновку профільної комісії використання уже виділених коштів є неефективним, тому що в результаті реконструкції не отримаємо школи, яка відповідає нинішнім вимогам навчального закладу.

Постійна комісія з питань бюджету також підтримала висновки своїх колег-депутатів. Найбільше обурює депутатів облради неефективне використання того виділеного без їх участі майже мільйона гривень. Адже формуючи об’єкти фінансування для субвенції, необхідно було б ознайомитись з їх реальним станом. Тоді і кошти можна було б використати раціональніше. Адже при невиваженому підході реконструкція буде коштувати дорожче, ніж будівництво нового закладу.

Голова обласної ради Іван Гладуняк переконаний, що місцеві діти, котрі проживають поблизу міста мають право на нормальну школу.
«Ті малі кошти, які виділяє держава потрібно використовувати більш раціонально, – говорить Іван Гладуняк. – Мене, як голову обласної ради, в першу чергу цікавить не освоєння коштів, а кінцевий продукт – в яких умовах будуть навчатись діти та працювати педагоги. Депутати зроблять все можливе, аби маленькі мешканці села мали новий гарний навчально-виховний комплекс, який стане окрасою всього Хмельницького району.»
 

Автор: УВІП