https://moyagazeta.com/

Пенсіонерка потерпіла від власної довірливості

Коли старенька поверталася з магазину, посеред вулиці до неї підійшла молода дівчина і запропонувала перевести її через дорогу. Зав’язалася розмова, і жінки не помітили, як підійшли до будинку пенсіонерки. У знак вдячності бабуся запросила помічницю на чай та під час довірливої бесіди розповіла їй про себе. Як виявилось, вона усе життя пропрацювала у вищому навчальному закладі, має звання Заслуженого працівника освіти України, та з сім’єю, на жаль, не склалося, тож літня жінка живе одна, і близьких родичів, які б за нею доглядали, не має. Гостя, слухаючи цю оповідь, співчутливо кивала головою, а сама тим часом вже будувала нехитрий план власного збагачення…

Наступного дня «благодійниця» знову стояла на порозі квартири своєї нової знайомої з цілим пакетом яблук: мовляв, потрібно турбуватися про своє здоров’я, не економити, а яблука — незамінне джерело вітамінів взимку. Це був ще один вдало спланований спектакль для встановлення довірливих відносин, тож коли дівчина запропонувала пенсіонерці регулярно надавати їй допомогу, та з радістю погодилась. Декілька днів помічниця справно купувала бабусі ліки та продукти харчування й бачила, де старенька тримає гроші.

Одного дня дівчина принесла з ринку два пакети картоплі, зігрілася чаєм та запропонувала господині відремонтувати міжкімнатні двері. Вона відправила бабусю до комірчини за інструментом, а сама тим часом похапцем витягла зі скриньки із заощадженнями 3 тисячі гривень. Потім, зімітувавши певні ремонтні роботи та зіславшись на те, що сама вона не впорається і необхідно викликати майстра, зловмисниця покинула місце злочину.

Наступного дня пенсіонерка виявила зникнення грошей, і саме в цей момент її «благодійниця» знову подзвонила у двері. Обурена бабуся кинула їй ще 100 гривень і сказала, щоб дівчина більше не потикалася на поріг, а потім опанувала свої емоції й звернулася до міського відділу міліції із повідомленням про крадіжку.

Хоч дівчина і назвалася не своїм ім’ям, та працівникам сектору карного розшуку Кам’янець-Подільського МВ УМВС Миколі Прокопчуку та Володимиру Гуменному доволі швидко вдалося встановити особу зловмисниці та затримати її.

Як з’ясувалось, три роки тому молода дівчина вийшла із в’язниці, де перебувала за аналогічний злочин. 2006-го вона подібним чином увійшла в довіру до самотньої пенсіонерки та викрала у неї всі коштовності. І от знову взялася за старе… Усі викрадені гроші дівчина разом з подругою «спустила» на відпочинок у розважальних закладах міста.

Наразі проти зловмисниці порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 185 «Крадіжка» Кримінального кодексу України. Подібні дії караються арештом на строк від трьох до шести місяців або обмеженням чи позбавленням волі на строк до п’яти років.

НАТАЛІЯ КАСАПЧУК