Злодюжок затримали за фотороботами

Спільним у обох юнаків було не тільки злочинне ремесло, а й навчання та виховання в інтернатних закладах області і сирітство. Меншому пощастило більше — є батько. Хлопці «відзначились» крадіжками та грабежем в обласному центрі, тож подалися у Кам’янець-Подільський, щоб «залягти на дно». Місцем проживання вибрали для себе приміщення-будку від недіючого трансформатора. Коли викрадені у великому місті гроші закінчились, дружня парочка запрацювала знову.

Настоятель церкви, у яку прийшли на службу хлопці, у розмові дізнався про їх сирітське життя, нагодував бідолах та дав грошей. Однак, уже ввечері хлопці «віддячили» настоятелю храму: проникли у приміщення церкви та викрали церковні утвори, скриньку для пожертв та срібні вироби з іконної лавки. Частину майна вони збули на місцевому ринку, іншу частину — просто викинули у каньйон річки Смотрич, оскільки речі не мали цінності.

За тиждень хлопці нагріли руки на доброті ще двох подолян. Зловмисники познайомились із заробітчанами і знову «заспівали» про своє нещасливе життя, після чого отримали запрошення поїсти та переночувати. А вранці, розпрощавшись зі своїми благодійниками, повернулись назад, як тільки ті пішли до праці. Проникли до квартири та привласнили їх одяг та кишенькову приставку. Парубків затримали працівники внутрішніх військ спеціальної патрульної роти, які звернули увагу, що юнаки дуже схожі на фотороботи розшукуваних осіб, вручених їм під час заступання на службу. А коли вони ще й тікати почали, сумнівів не залишилось — треба наздоганяти.

Старший оперуповноважений СКР Кам’янець-Подільського МВ УМВС України в Хмельницькій області Олександр Хапіцький зазначив, що «віддячити» у їх місті за гостинність хлопці встигли тричі. Однак за вчинки завжди слід відповідати. Перший і вагомий крок у цьому напрямку парубки уже зробили — вони зізнались та покаялись у скоєному. Тепер їм залишилось прийняти та відбути покарання, яке їм визначить суд. Згідно частини 3 статті 185 ККУ «Крадіжка» затриманим «світить» до 6 років позбавлення волі.

НАТАЛІЯ КАСАПЧУК