https://moyagazeta.com/

«АртСпалах» змінює майбутнє

Фестиваль проходив у кілька етапів, починаючи з весни. Він не є професійним, а лише відкриває для меломанів нові аматорські музичні гурти України, даючи останнім змогу показати себе широкому загалу. Його учасниками могли стати навіть «наймахровіші» попсові колективи – бодай, щоб лишень глядачам подобалося. Останні чомусь не виявили бажання доєднатися до мистецької акції, тому переважна більшість гуртів виконувала свої твори у жанрі року.

Фінал відбувся 23 вересня у рамках святкування Дня міста у міському будинку культури. Оцінювали виступи та майстерність виконавців одразу дві судейські команди: журі конкурсу та глядацьке журі, але переважним правом визначити півфіналістів та переможця фестивалю користувалися глядачі. Вкидаючи до скриньок концертні квитки, вони визначали переможців: у якого гурту таких «очок» виявиться найбільше – той і здобуде грошову премію у 5 тисяч гривень.

Починали п’ятнадцять гуртів, до півфіналу вийшли вісім, а у фіналі залишилося лише чотири – кращі з найкращих: «Бензопілін» – беззаперечний лідер півфіналу у своїй групі, «SansarA», «Zebrajazz», «Magic Dolls». Після кількагодинного концерту, глядачі визначили: головної премії гідний гурт «Бензопілін», послідовник традицій «Metaillica» – він назбирав 84 голосу з 250 проданих на фінальний виступ квитків.

Але думки журі конкурсу та глядачів не співпали. Тому, напевне, найдорожчий з точки зору музикантів приз дістався іншій групі – «Magic Dolls». Саме його учасники, на думку офіційних суддів фестивалю, виявилися більш майстерними та переконливими і, з точки зору подальшого музичного майбутнього – більш перспективними. Тепер вони мають можливість записати сингл на студії компанії ФДР з подальшою ротацією на ФМ-студіях.

Розповідаючи про фестиваль, голова ГО «Спалах» Михайло Тристан сказав: «Він проводиться вже вдруге. Перший пройшов у 2008 році. Головною метою його є відкриття нових талановитих колективів, які у майбутньому могли б принести до музичного простору щось нове та якісне, а найголовніше – самобутнє. Якщо наступного року набереться відповідна кількість учасників, які бажають показати свою майстерність, то наше місто невдовзі знову побачить на своєму мистецькому небосхилі «АртСпалах».
«АртСпалах – гарна можливість винайти нове музичне майбутнє нашої країни», – впевнені і головні спонсори фестивалю – Хмельницький обласний осередок партії «Фронт Змін».

«Девіз нашої політичної сили – «Зміни майбутнє»», – наголошує голова Хмельницької міської організації «Фронту Змін» Дмитро Шевченко, продовжуючи: «А кому під силу це зробити, як не молоді. Ось ми й вирішили доєднатися до проведення цього мистецького фестивалю. Адже через культуру, через музику теж формується світогляд сучасної молодої людини, громадянина. І нерідко саме аматорські колективи дають поштовх до розвитку нового, цінного продукту. Наше ж завдання в цьому проекті – виявити нових, класних музикантів, які б дійсно якісно змінювали майбутнє, оновлюючи культурний простір України. Ми впевнені, що, допомагаючи молодому поколінню у організації мистецьких акцій, подібних до «АртСпалахФесту», заохочуючи молодих талановитих митців – іноді навіть просто записами одного синглу у професійних студіях (а таке можуть дозволити собі не усі аматорські колективи), ми зможемо віднайти талановитих людей у місті Хмельницькому, музику яких згодом із захватом слухатимуть меломани не лише України, але й усього світу», – кажуть у «Фронті Змін».

Співорганізатори фестивалю висловили впевненість, що для двох музичних колективів Хмельниччини майбутнє вже змінено: «Бензопілін» знайшов нових прихильників серед хмельничан, а «Magic Dolls» наразі здобуватимуть визнання українського загалу.

Євгена Ручко