https://moyagazeta.com/

“Червона рута” продовжує шукати молоді таланти

У місті Хмельницькому відбірковий конкурс фестивалю “Червона рута” передбачається провести 6-7 листопада 2010 року. Його переможці отримають право виступати у фіналі фестивалю.
Заключний етап фестивалю відбудеться у травні 2011 року в одному з найбільших міст України.

Співорганізаторами фестивалю в областях є управління культури, у справах молоді та спорту, освіти і науки облдержадміністрацій, центри народної творчості. Саме вони допомагають відрядити на заключні заходи фестивалю переможців відбіркових конкурсів.
Фестиваль проводиться з метою пошуку і розкриття творчих здібностей молодих авторів і виконавців, створення нових стилів у популярних масових жанрах української пісні.

Разом з професіоналізмом, критеріями відбору є новизна, сучасність та молодіжність, оригінальне творче обличчя, індивідуальність і неповторність виконавців, поєднані з українською національною визначеністю музики і виконання.
Співаки, котрі стануть переможцями обласних відбіркових конкурсів потрапляють в унікальну, єдину в Україні творчу майстерню, де безкоштовно ознайомляться з найсучаснішими стилями і манерами виконання світової молодіжної музики і зразками автентичного українського фольклору.

На відміну від інших, “Червона рута” залишається єдиним некомерційним фестивалем, який цілеспрямовано підтримує саме українських виконавців, а не зарубіжних зірок. Участь у конкурсах не потребує від учасників жодних вступних внесків, а вхід для глядачів є вільним, що робить цей захід доступним для всіх бажаючих.
Фестиваль виконує важливу державотворчу функцію в Україні і має всеукраїнський масштаб, формує сучасну естрадну і молодіжну школу вітчизняної музики. Дає змогу нашій державі інтегруватися у світовий культурний простір, допомагає нашим виконавцям досягнути конкурентоспроможності на міжнародній арені.

Інформаційна довідка
Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики “Червона рута” заснований Міністерством культури і туризму України, Міністерством України у справах молоді та спорту, Міністерством освіти і науки України, Всеукраїнським товариством “Просвіта” ім. Т.Шевченка, Українською екологічною асоціацією “Зелений світ”, Українським історико-просвітницьким товариством “Меморіал” ім. В.Стуса, Народним Рухом України, Спілкою письменників України, Спілкою композиторів України, Українським фондом культури, Товариством зв’язків з українцями за межами України (товариством “Україна”).
Фестиваль є найбільшим, найвідомішим та найпрестижнішим в Україні україномовним фестивалем сучасної молодіжної музики. Він став не лише прапором українського відродження, особливим культурним феноменом, а й започаткував в Україні національний шоу-бізнес. Саме “Рута” спровокувала появу шоу-індустрії в Україні і стала першим замовником на технічне забезпечення таких заходів. Подібних фестивалів такого формату не існує.
“Червона рута” – це унікальна нагода потрапити в хіт-паради, популярні теле- і радіопередачі, виступити перед менеджерами та продюсерами, на найкращих музичних інструментах з фірмовим звуком і світлом найвищої якості.
Фестиваль, фактично робить з початківців зірок. Майже 90% відомих, популярних в Україні та за її межами вітчизняних виконавців, відкриті “Червоною рутою”. Серед них: Ірина Білик, Марія Бурмака, Олександр Пономарьов, Жанна Боднарук, Ані Лорак, Руслана, Ірина Шинкарук, Катя Чілі, Марина Одольська, Наталя Могилевська, Катя Бужинська, Андрій Кравчук, Росава, Віктор Павлік, гурти “Кому вниз”, “Брати Гадюкіни”, “ВВ”, “Скрябін”, “Мертвий півень”, “Плач Єремії”, “Піккардійська терція”, “Брати Блюзу”, “Тартак”, “Танок на майдані Конго”, “Шао-Бао” та багато інших.