https://moyagazeta.com/

Фестиваль аматорського кіно відбувся у Хмельницькому. Переміг тернополянин Віталій Дерех (відео фільмів-учасників)

Розповідає один з його організаторів Дмитро Корницький: « Це – перший подібний фестиваль у Хмельницькому. Ідея створення його виникла спонтанно. Дуже багато людей креативних молодих людей працюють «у стіл». А якщо ці роботи «порити», то можна зробити ось таку поді». Окрім Дмитра, який працює відеооператором на одному з місцевих каналів, співорганізаторами стали іще четверо креативщиків – журналіст Марія Турчина, телеведучий Руслан Юшкевич, оператор монтажу Олександр Євгоров і навіть працівник «Обленерго» Андрій Колодій

Започатковуючи традицію проведення фестивалю короткого кіно у Хмельницькому, співорганізатори прагнули виявити творчих і креативних кіномитців та заохотити їх до самореалізації, підтримати обдарованих аматорів, а також популяризувати «короткий метр». Такий фестиваль, за задумом організаторів, надасть талановитим авторам любительського кіно можливість «сказати вголос про те, про що сьогодні звикли мовчати».

До участі у конкурсі приймалися відео роботи тривалістю 2-5 хвилин. Конкурсанти оцінювалися за кількома критеріями: монтаж, операторська робота, звукове та музичне оформлення, режисерська робота, змістове навантаження, гра акторів та сценарій або сюжет фільму.

12 фільмів з трьох міст України зголосилися взяти участь у фестивалі. Найбільше короткометрівок представив Хмельницький – сім з дванадцяти. Чотири фільми – тернопільського виробництва, і один учасник прибув із Харкова.
Переможцем став короткий метр «Мій мисливець», автор якого тернополянин Віталій Дерех. У фільмі розповідається зворушлива історія: мисливець, що раптом натрапляє на величезний слід невідомої істоти, втративши обережність у мисливському азарті, отримує травму і залишається безпомічним серед зимового лісу. Але раптом на допомогу йому приходить Заєць, який, покинувши теплу домівку через відчуття біди, побіг у ліс на порятунок ворога

Фільми Вадима Дерех здобули іще три чи не найважливіші професійні номінації – за найкращу режисерську роботу, найкращий монтаж та найкраще звукове та музичне оформлення. Окрім того, дві його роботи були більш схожі на анімацію, ніж на відеофільм.
Іще дві номінації здобули хмельничани. Фільм Тараса Боднарука «Баллада о заблудшем человеке» отримав диплом за найкращу операторську роботу, а у фільмі Андрія Когута «Є тільки мить…» журі відзначило найкращу акторську гру.

Фестиваль, хоч він майже непомічений хмельничанами, вже можна назвати подією українського кінематографа. Молоді киномитці показали невичерпний творчий потенціал, фантазію, винахідливість і цікаві філософські сюжети, що залишають місце для власних роздумів на тему любові, милосердя, життя, шкали особистих життєвих цінностей.
Сподіваємось, що уже восени пошановувачі такого складного короткометражного кіно зможуть побачити більше фільмів, а автори порадують глядачів новими цікавими сюжетами.

Наразі у планах організаторів – об’єднання кіно творців під егідою «Кілька хвилин» та розвиток зв’язки між творцями кіно та глядачами.
Організатори фестивалю переконані, що започаткована навесні цього року традиція стане першим кроком до створення плеяди майбутніх українських лауреатів навіть міжнародних конкурсів. До речі, з огляду на останні події у кіномистецтві, це цілком можливе, і як доказ – Золота пальмова гілка, отримана Мариною Вродою у Каннах.

Наразі пропонуємо відвідувачам нашого сайту проголосувати за фільм, який сподобався найбільше, на головній сторінці  сайту. Переможця глядацького голосування буде візначено дипломом глядацьких симпатій від  ХОСПВ “Моя газета+”.

Ольга Лисиця для “Моя газета+”

 Віталій Дерех м. Тернопіль

Андрій Когут_м. Хмельницький

В’ячеслав Дабровольський_м. Хмельницький

студія ”ДТА”_автор Світлана Гуща_м. Хмельницький

благодійна організація ”Хесед-Бешт”_м. Хмельницький

В’ячеслав Богатий_м. Харків

Тарас Боднарук_м. Хмельницький

студія ”RIOT”_автор Костантин Краснюк_м. Хмельницький