https://moyagazeta.com/

Оскар Квітки Цісик віддали іншій співачці

Стрічку про американську співачку українського походження зняв телеканал “Інтер”. Її вперше показали 4 квітня у столичному Будинку кіно. Цього дня виконавиці мало б виповнитися 60. Вона померла 44-річною від раку молочної залози. Залишила 7-річного сина Едді.

У 25 років Квітка Цісик записала саундтрек до фільму “Ти — світло мого життя”. 1978-го він отримав “Оскара” як найкраща пісня до кінофільму. Проте нагороду дали іншій співачці — американці Деббі Бун. Наслідуючи манеру співу Цісик, вона виконала хіт на церемонії нагородження кінопремії.

— Батько Деббі Бун дружив із режисером стрічки. Це було потрібно для просування дочки, — розповідає чоловік Цісик. — Режисер був небайдужим до Кейсі (так називали Квітку у США. — “ГПУ”), але взаємністю вона не відповіла. Тому той зробив усе, аби стерти найменший її слід у фільмі. У фінальних титрах ім’я Квітки вирізали.

Пісня “Ти — світло мого життя” принесла Деббі Бун світову славу. Композиція кілька тижнів поспіль трималася на перших сходинках американських хіт-парадів.

Згодом Квітка Цісик почала співати для рекламних роликів. На 10 років стала обличчям і голосом автомобільної марки “Форд”. 1980-го з’явився її перший україномовний альбом “Пісні України”. Для його запису запросили музикантів, які працювали зі співаком Френком Сінатрою. Вклали власні $200 тис. Заробіток Ракович витрачав на творчість дружини.

— Вона сподівалася, що знайдеться спонсор для запису платівки й розкрутки. Але нікого не було, тому я вирішив взяти це на себе, — згадує чоловік у фільмі.

Альбом подали на музичну премію “Греммі”. Проте нагороди він не отримав.

— Для мене справжні українські голоси асоціюються з Квіткою Цісик та Ніною Матвієнко, — розповідає 47-річний співак Віктор Павлік. — Не знаю, чи досягла б Цісик більшого, якби жила в Україні. Наш шоу-бізнес — це страшне болото. Може, в Америці люди культурніші, не йдуть так по трупам, як у нас. Хоча з “Оскаром” вчинили дуже підло. Але там був особистий момент.

У Львові на честь Квітки Цісик назвали вулицю. Два роки тому на ній відкрили музей співачки.

Джерело: Gazeta.ua