https://moyagazeta.com/

У Хмельницькому палає «Спалах»

Для успішної адаптації маленьких танцюристів у танцювальному колективі керівники вивчають їх психологічні особливості, смаки, уподобання шляхом проведення бесід та спостережень за їхньою поведінкою та взаємовідносинами на заняттях, розвивають у своїх вихованцях такі прекрасні риси характеру, як наполегливість та прагнення подолати труднощі. В колективі у дітей різного віку з урахуванням їх індивідуальності та рівня розвитку формується та розвивається здібність до хореографії. Кожен танок потребує від вихованців творчої активності, мобілізації фізичних та духовних сил.

Павло Коневега, який є художнім керівником ансамблю «Спалах», не лише творчо працює над сюжетом танцю, а й підбирає музику, яка позитивно впливає на дітей, допомагає створити певний психологічний настрій.
За високу художню майстерність та наполегливу працю, в 2005 році колектив отримав звання «зразкового художнього колективу», а в 2008 ще й «Народного аматорського».

Завдяки “Спалаху” ми маємо можливість доторкнутися до піднесеного, хвилюючого і чарівного світу танцю. Кожен звітний концерт цього хореографічного колективу — це завжди сюрприз, новий репертуар, нові теми, нові костюми. 18 травня 2011 року в обласній філармонії проходив сольний концерт, де почесні звання були підтверджені. Цього разу глядачі переглянули 28 нових композицій. А кожен танець — це невеличка сюжетна замальовка, з незвичайно яскравими, цікавими танцювальними образами і вільним, казковим злетом творчої думки хореографів. Шквал оплесків у залі викликав танцювальний твір, присвячений триобразу Матері — Матері Божої, Матері України та Матері Берегині роду, який був присвячений усім матерям міста. А далі одна за одною змінювалися тематичні постановки.

Їх виконували “старожили” ансамблю, за плечима яких уже сім років мистецької школи в “Спалаху”, та початківці, котрі не менш щиро і старанно малювали чергову хореографічну картинку. Родзинкою виступу стала хореографічна постановка Олексія Коневеги “Список Шиндлера”, яка розкриває трагічну історію молодих людей, ув’язнених у нацистському концентраційному таборі. У ній — і трагічна безвихідь, і велика любов до життя, ненависть до насильства і торжество перемоги над смертю, біль і пам’ять.

Недарма хореографічний ансамбль «Спалах» є переможцем багатьох міжнародних чемпіонатів України та світу, фестивалів та конкурсів: «Крок до зірок»,»Зірки на сцену», «Сім-Сім»,»Прем’єр-ліга», «Світ талантів», «Танцювальна хвиля», «Планета зірок», «Майбутнє Європи» та інші.

Ансамбль «Спалах» – володар титулу «Гордість країни», брав участь у гала-концерті на честь 80-ти річчя «Артеку» та у прямих ефірах молодіжного ток-шоу «Нащадки». Його вихованці мали честь відкрити Дитяче Євробачення – 2009 у прямому ефірі Першого національного каналу.

Впродовж багатьох років учні ансамблю «Спалах» мають змогу оздоровитися, відпочити та взяти участь у фестивалях, які проходять в МДЦ «Артек» АР Крим та ДЦ «Молода Гвардія», що у м. Одеса.
За плечима вже 7 сольних програм по 35 танцювальних композицій. Дві з них колектив з гордістю представляв у «Народному Домі» (Прага,Чехія), «Звездный берег» (Севастополь, АР Крим).

Двічі колектив відвідував міжнародні фестивалі у Созополі та Бургасі (Болгарія) та повертався з найвищими нагородами – Гран-Прі.
Павло Коневега нагороджений премією Хмельницької міської ради, занесений на дошку Пошани кращих освітян міста. Олексій Коневега, балетмейстер-постановник ансамблю, є стипендіатом Хмельницької міської та обласної ради.

Керівники колективу – абсолютні чемпіони світу з сучасних танців, нагороджені почесними грамотами Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту України, грамотами та подяками управління освіти, культури Хмельницького міськвиконкому та Хмельницької обласної державної адміністрації, грамотами від Митрополита Київського та Всієї України Володимира.
«Спалах» працював із такими відомими виконавцями,як Гайтана та гурт «NewZCool», народними артистами України Ольгою Добрянською, Марічкою Ясіновською.

Зараз ансамбль готує нову танцювальну програму. Також у планах колективу відкриття танцювальних філій у Хмельницькому, вокальної та театральної студій.
Додаткову інформацію читайте на сайті spalah.com.ua та отримуйте за телефоном 705-508.

Павло Коневега
Олексій Коневега