https://moyagazeta.com/

У Кривому Розі випадково знайшли масове поховання часів війни (ВІДЕО)

 Про масові розстріли радянських військовополонених нацистами тамтешнім історикам добре відомо, але де саме знаходяться могили вбитих, досі не знали. На одну з них, імовірно, і натрапив житель приватного сектора.

Знахідку чоловік виявив, коли заходився копати вигрібну яму.

“Копав, натрапив на кістки. Моторошно, два дні не міг до тями прийти”, – зізнався Вадим Табала.

Що рештки давні, збагнув одразу, але таки викликав правоохоронців. Міліцейські експерти його здогад підтвердили.

“Швидше за все, належать солдатам часів Великої Вітчизняної війни”, – припустив керівник дільничних Центрально-Міського РВ міліції Кривого Рогу Аркадій Фільченко.

90-річна жителька міста Ольга Хом’як переконана, що відкрилися рештки військовополонених. Бо їх знайдено саме там, де колись був концтабір. І де саму жінку німці ганяли на роботу, що якось мало не коштувало їй життя.

“Тут військовополонені були. Німці змушували їх копати самим собі могили. Я хліба хотіла дати одному, так німець мене ледве не застрелив”, – розповіла старенька.

Пошуковці кажуть, що на території колишнього табору може бути поховано багато солдатів. Знайдено лише маленьку частку кісток. Величезна братська могила насправді простяглася на десятки метрів.

За архівними даними, тільки у 1941 році у криворізькому концтаборі було страчено 12 тисяч радянських військовополонених. Скільки цивільних – і досі достеменно не відомо.

“Тут, у концтаборі, було повстання матросів. Вони, зв’язані ланцюгами, напали на охорону, і німці перестріляли їх разом зі своїми. А от де вони поховані – невідомо. Може, тепер знайдемо”, – розповів пошуковець ГО “Пошук –Дніпро” Олег Приймачук.

Розкопки розпочнуться, щойно фахівці отримають офіційні дозволи. Щоб підняти якомога більше решток, доведеться зняти асфальт з дороги та зруйнувати квітник перед будинком.

Господар не заперечує. Каже, коли роботи закінчаться, замовить поминальну службу в церкві.