https://moyagazeta.com/

У міській раді розгорнуто виставку художніх творів родини Борецьких

Справу своєї матері, талановитої художниці, члена Національної спілки художників України, голови Хмельницької міської творчої організації спілки художників України “Золота палітра” наслідує її син – Вадим Піщерський, який теж представив декілька своїх робіт в експозиції.

В церемонії урочистого відкриття виставки взяв участь і привітав авторів з приємною мистецькою подією міський голова Сергій Мельник.
“Вже стало доброю традицією – у стінах міської ради відкривати подібні виставки”, – зазначив міський голова. Він привітав Надію Анатоліївну з днем народження, побажав їй міцного здоров’я, творчих успіхів, щоб вона ще довго могла радувати своєю творчістю хмельничан. “У Ваших роботах присутній український дух, споглядаючи на них хочеться жити і працювати”, – додав Сергій Іванович. Міський голова подякував художниці за навчання підростаючого покоління, передачу їм свого досвіду і таланту. З найкращими побажаннями вручив Надії Борецькій Почесну грамоту, подарунок і квіти. Цієї відзнаки мисткиня удостоєна за багаторічну, сумлінну та плідну працю, високий професіоналізм, активну виставкову діяльність, вагомий особистий внесок у розвиток національного образотворчого мистецтва.

На згадку про виставку мисткиня подарувала міській раді одну із своїх робіт, присвячену нашому місту, яка має назву “Георгій-змієборець”. Цього дня творчу родину з відкриттям спільної виставки вітали представники міського управління культури і туризму, обласної організації Національної спілки художників України, міського товариства української мови ім. Т.Г. Шевченка “Просвіта”, Хмельницького обласного художнього музею, Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, численні друзі.
Запрошуємо усіх поціновувачів мистецтва помилуватися чарівним світом й різнобарвним багатством високохудожніх творів Борецьких.

Довідково
Свою творчу діяльність успішно поєднує з педагогічною діяльністю. Впродовж 5 років вона працювала викладачем Хмельницького національного університету. Під її керівництвом студенти факультету технології і конструювання швейних виробів розробляли оригінальні колекції одягу. Згодом очолювала Хмельницьку дитячу художню школу. Зараз працює викладачем Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. За 25 років творчої діяльності мисткиня реалізувала свої творчі задуми в різних видах мистецтва: живопис, гобелен, вітраж, декоративне панно. Надія Борецька є автором хоругви міста Хмельницького, яка знаходиться у кабінеті міського голови.

Під час роботи на міжнародному симпозіумі у Польщі працювала над темою екологічного текстилю, експериментальними новими технологіями килимарства, ручноробного паперу, але батік для мисткині завжди залишався самою вишуканою і віртуозною піснею. Роботи майстрині Надії Борецької знаходяться в музеях і приватних колекціях України та за її межами (Росії, Молдові, Польщі, США, Німеччині).