https://moyagazeta.com/

На Хмельниччині подолано двомільярдний рубіж надходжень до казни

До державної скарбниці податківці Хмельниччини мобілізували майже 815 мільйонів гривень податків, понадпланові надходження перевищили 63 мільйони гривень, завдання Міністерства фінансів України виконані на 109 відсотків. Минулорічні показники перевершені на 98 мільйонів гривень.

До місцевих бюджетів регіону бізнес-спільнота краю сплатила 1 мільярд 226 мільйонів гривень, що на 195 мільйонів гривень перевищує минулорічні досягнення.

У структурі загального фонду державного бюджету у січні-вересні забезпечено виконання доведених показників Мінфіну з податків на прибуток та додану вартість, надходження з яких склали 237 та 452 мільйони гривень відповідно. Завдання Мінфіну з податку на прибуток перевиконані на більш ніж 20 відсотків, порівняно з минулим роком збір зріс на 16 мільйонів гривень. З податку на додану вартість приріст надходжень склав понад 68 мільйонів гривень.

„Цей рік є досить позитивним для податківців Хмельниччини зі збору платежів до бюджетів усіх рівнів. Якщо за підсумками п’яти місяців 2012 року ми вперше за такий короткий термін подолали мільярдний рубіж надходжень до казни, то наразі ми перейшли ще один рубікон: вперше в історії податкової служби Поділля до зведеного бюджету направлено понад 2 мільярди гривень лише за дев’ять місяців одного року”, – так коментує досягнуті результати голова ДПС у Хмельницькій області Ігор Сінгаєвський.

На думку головного податківця краю, такий прогрес у справі наповнення скарбниці є наслідком цілого комплексу законодавчих та практичних кроків влади. Визначну роль у цьому процесі відіграла безперечно всебічна імплементація положень Податкового кодексу України до реалій економічного життя регіону, й подальша його модернізація та оптимізація. До речі, чимало слушних пропозицій до законодавства народились саме на Поділлі у тісному діалозі податківців й підприємницького загалу краю. Створення мережі сервісних центрів для платників податків регіону, тотальне скорочення перевірок усіх категорій бізнесу та ризикоорієнтований підхід до їх проведення й звісно ж дерегуляція та детінізація економіки на усіх рівнях зробили і свій вагомий внесок у справу наповнення казни.

На часі для податкової служби області визначальним завданням є відхід від суто фіскальних методів у виконанні бюджетів до вмілого податкового менеджменту. Нова система адміністрування податків має стати дієвим важелем стимулювання розвитку бізнесу й приватної ініціативи усіх форм та категорій, а також залучення іноземних інвестицій до економіки країни. Бізнес, влада й звичайні громадяни мають вийти на новий рівень відносин, який забезпечить взаємну відповідальність держави

перед підприємцями, продавців перед споживачами й навпаки. Зрештою це є загальноєвропейською цивілізаційною практикою.

„Саме задля досягнення цієї мети наразі триває доопрацювання Концепції реформування податкової служби, завдяки якій відбудеться істотне зниження ставок оподаткування. Місією нового проекту Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів” є забезпечення конкурентних, справедливих та цивілізованих умов для розвитку підприємництва. За ініціативою відомства введено в дію вже чимало новітніх електронних сервісів, на черзі ще одна революційна новація – реєстрація платниками ПДВ через мережу Інтернет. Тож робота по вдосконаленню сервісного обслуговування бізнесу ні на мить не припиняється, а це і є запорукою ритмічного та системного наповнення бюджетів” – підсумовує головний податківець області.

Прес-служба ДПС у Хмельницькій області