https://moyagazeta.com/

Обмеження права платників податку на одержання податкової знижки

Податкова знижка може застосовуватися виключно до доходів, одержаних протягом року платником податку у вигляді заробітної плати, зменшеної на суму єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, – обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника (далі – страхових внесків) та податкової соціальної пільги за її наявності (пп.166.4.2 п.166.4 ст.166 та 164.6 ст.164 Податкового кодексу).

При цьому її загальна сума не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 ст. 164 Податкового кодексу. Тобто податкова знижка нараховується тільки в межах розміру заробітної плати, одержаної протягом звітного 2011 року. Інші суми доходів, одержаних платником податку, в розрахунок для визначення суми податку, що підлягає поверненню у зв’язку з наданням податкової знижки, не приймаються. Фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю (самозайняті особи), не мають права на отримання податкової знижки з податку на доходи фізичних осіб щодо свого річного оподатковуваного доходу, одержаного у межах провадження діяльності, тому що такий дохід не є заробітною платою.

Цього права також не мають всі інші особи, які одержують виключно доходи, відмінні від заробітної плати. Якщо платник податку не скористався правом на отримання податкового кредиту за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Прес-служба ДПІ у м. Хмельницькому