https://moyagazeta.com/

Взаємозалік заборгованості

Відповідно до п. 291.6 ст. 291 Податкового кодексу України платники єдиного податку повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Згідно з пп. 14.1.10 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу бартерна (товарообмінна) операція — це господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору.

Отже, юридичні особи — платники єдиного податку не мають права проводити взаємозалік заборгованості та погашати заборгованість за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) іншим способом, ніж грошовим.

Слід зазначити, що у разі виявлення територіальними органами Міндоходів України під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку вимог, встановлених главою 1 розділу XIV Податкового кодексу, свідоцтво платника єдиного податку анулюється за рішенням територіального органу Міндоходів України на підставі акта перевірки (п. 299.16 ст. 299 цього Кодексу).

Прес-служба ДПІ у м. Хмельницькому